Мінфін вніс зміни до Порядку обліку платників ЄСВ та Положення про реєстр страхувальників

ДПС інформує, що Мінфін вніс зміни до Порядку обліку платників ЄСВ та Положення про реєстр страхувальників. Їх привели у відповідність до Законів №2464-VI від 08.07.2010 та №466-IX від 16.01.2020.

 Мінфін вніс зміни до Порядку обліку платників ЄСВ та Положення про реєстр страхувальників

Мінфін наказом від 28.08.2021 р. №485 (зареєстрований в Мін'юсті 14.09.2021 р. за №1202/36824) вніс зміни до:

  • Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування,
  • Положення про реєстр страхувальників.

Таким чином ці документи приведені у відповідність до Законів №2464-VI та №466-IX.

Зокрема уточнено норми щодо організації обліку платників ЄСВ у контролюючих органах. У новому п. 1 Розділу VI зазначається, що згідно з цим Порядком процедури обліку платників ЄСВ виконують контролюючі органи ДПС, визначені пп. 41.1.1 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), та державні податкові інспекції, які є структурними підрозділами контролюючих органів і визначені п. 41.3 ПКУ. Якщо у складі контролюючого органу не утворені ДПІ, процедури обліку платників ЄСВ, що здійснюють ДПІ згідно з цим Порядком, виконує такий контролюючий орган.

Також у Положенні уточнено, що до реєстру страхувальників вносяться відомості, необхідні для обліку платників єдиного внеску, їх зобов'язань та сплати єдиного внеску, зокрема:

  • податковий номер або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті);
  • основний вид економічної діяльності, за яким призначено клас професійного ризику (за період до 1 січня 2016 року).

На офіційному вебпорталі ДПСУ щоденно оприлюднює дані з реєстру страхувальників про взяття на облік/зняття з обліку платника єдиного внеску.

Цей наказ набирає чинності через 10 днів з дня його офіційного опублікування (дата опублікування в "Офіційному віснику" №75 - 28 вересня п.р.), тобто з 8 жовтня 2021 року.

Джерело: ДПС

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Індексація зарплати 2025

Про правила для нарахування індексації у 2025 році та як індексувати зарплату протягом 2025 року, якщо оклад змінюється – роз'яснить експерт на прикладах у статті.
106629

Коди економічної класифікації видатків бюджету 2025: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2025 року та їхнього застосування — у цьому огляді
405852

Зразки наказів про звільнення

Треба наказ про звільнення? Скачайте готові зразки наказів про звільнення: типові формулювання для різних ситуацій — від звільнення за власним бажанням до скорочення штату.
95

Кошторис бюджетної установи – зразок складання та особливості

Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
180297

Розробляємо первинні документи для обліку запасів

Нові типові форми первинних документів для обліку господарських операцій із запасами діють з початку 2023 року. Тож установи мають їх використовувати, а за галузевої потреби розробити та затвердити додаткові самостійно. Як визначити реквізити та форму, читайте у статті.
6709

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді