Такий розрахунок подається лише у разі нарахування податковим агентом, платником єдиного внеску протягом звітного періоду сум доходів платнику податку – фізичній особі. Запровадження інших форм звітності із зазначених питань не допускається.
Наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 15.12.2020 № 773) затверджені форма Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Розрахунок) та Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Порядок).
Пунктом 1 розд. II Порядку встановлено, що Розрахунок подається окремо за кожний податковий період що дорівнює кварталу з розбивкою по місяцях звітного кварталу протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу. Розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку протягом звітного періоду.
Заголовна частина Розрахунку містить інформацію щодо обраного платником типу Розрахунку, зокрема, інформацію про додатки, які є його невід’ємною частиною, що передбачено Пунктом 1 розділу III Порядку.
Порядком заповнення та подання Розрахунку передбачено що у разі не заповнення того чи іншого рядка Розрахунку та додатків до нього через відсутність операції , а саме: сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, такий рядок прокреслюється (п. 3 розд. II Порядку).
Порядок заповнення Додатка 4 «Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору» (далі – Додаток 4ДФ) до Розрахунку визначається п. 4 розд. IV Порядку, згідно якого відсутні окремі норми законодавства щодо можливості у податкового агента не подавати додаток 4ДФ до Розрахунку у зв’язку з тим,що подання такого додатка передбачено затвердженою формою податкового розрахунку та Порядком заповнення визначається алгоритм щодо його заповнення у разі відсутності показників передбачених для відображення в даному додатку.
Таким чином, незалежно від того чи податковий агент нараховував суми доходів платнику податку протягом усього звітного періоду ( в кожному місяці кварталу), або тільки в одному місяці звітного кварталу, додаток, 4 ДФ подається до Розрахунку за кожен місяць звітного кварталу та заповнюється згідно затвердженого Порядку.
Джерело: ДПС
- ⭐️ Всеукраїнська професійна сертифікація бухгалтерів — 2021 СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
- ⭐️Оплата праці в умовах посткарантину СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
- ⭐️Оплата праці в дитячих садках СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
- ⭐️Лікарняні через COVID-19 СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
- ⭐️Зарплата в бюджеті СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
- ⭐️ПДВ у бюджетних установах СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
- ⭐️Лікарняні та декретні: як платити і звітувати у 2021 році СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
- ⭐️Планування бюджету територіальної громади СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.