У суботу, 01.03.2025, набрав чинності Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підвищення енергоефективності громадських будівель (далі – Порядок).
Уточнюючий Податковий розрахунок: як подати
Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінрозвитку.
Бюджетні кошти спрямовують на реалізацію субпроектів кінцевих бенефіціарів проекту, якими є ОМС, щодо підвищення енергоефективності громадських будівель закладів охорони здоров’я (комунальних закладів охорони здоровʼя, утворених у формі комунального некомерційного підприємства або комунальної установи).
Перелік субпроектів затверджує Мінрозвитку відповідно до Порядку відбору Кінцевих Бенефіціарів Проекту «Енергоефективність громадських будівель в Україні», затвердженого наказом Мінрозвитку від 29.11.2022 № 228.
Оголошення про відбір субпроектів, які реалізуються у рамках проекту за рахунок бюджетних коштів, оприлюднюється на офіційному вебсайті Мінрозвитку.
ОМС подають заявки в електронній або паперовій формі за формою згідно з додатком 1 до Порядку.
Постанова КМУ від 28.02.2025 № 220, яка затверджує Порядок, набрала чинності 01.03.2025.
Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2025 року та їхнього застосування — у цьому огляді
Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації або утворення бюджетної установи. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
Господарський кодекс скасували? Так, ЗУ про скасування господарського кодексу чинний з 28.02.2025. Щоб не заплутатися в змінах – читайте пояснення експерта
Бюджетні установи хоча й знаходяться на державному утриманні, але мають право, а часто й нагальну необхідність заробляти шляхом надання платних послуг. В консультації про те, якими можуть бути ці послуги, правила їхнього надання, ціноутворення, оподаткування, застосування РРО та відображення в бухгалтерських проведеннях.