Графік відпусток: чи потрібно затверджувати

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Автор
редактор стрічки новин порталу «Бухгалтерія для бюджету та ОМС»
Чи потрібно затверджувати щорічний графік відпусток підприємства – роз'яснення

Графік відпусток: чи потрібно затверджувати

Обчислюємо компенсацію за невикористану відпустку

ФПУ нагадує, порядок надання щорічних відпусток регулюється ст. 79 КЗпП та ст. 10 Закону «Про відпустки» від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР (далі – Закон № 504), де зазначено, що черговість надання відпусток визначається графіками, які затверджуються роботодавцем за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником), і доводиться до відома всіх працівників.

При складанні графіків враховуються:

  • інтереси виробництва;
  • особисті інтереси працівників; та
  • можливості їх відпочинку.

У даних статтях також зазначається, що конкретний період надання щорічних відпусток у межах, установлених графіком, узгоджується між працівником і роботодавцем, який зобов’язаний письмово повідомити працівника про дату початку відпустки не пізніш як за два тижні до встановленого графіком терміну.

Процес затвердження графіка відпусток визначається п. 20 Типових правил внутрішнього трудового розпорядку для робочих і службовців підприємств, установ, організацій, затверджених Постановою державного комітету СРСР з праці та соціальних питань від 20 липня 1984 року № 213, де вказано, що графік відпусток:

  • складається на кожний календарний рік не пізніше 5 січня поточного року; та
  • доводиться до відома всіх працівників.

ФПУ зазначає, що відповідно до ст. 80 КЗпП та ст. 11 Закону № 504 однією з причин, за якою працівник може вимагати перенесення своєї щорічної відпустки, є порушення роботодавцем терміну письмового повідомлення працівника про час надання відпустки.

Відповідно до п. 5.16 розд. 5 Національного стандарту «Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів» (ДСТУ 4163:2020):

  • гриф затвердження документа складається зі слова ЗАТВЕРДЖУЮ;
  • найменування посади;
  • особистого підпису;
  • власного імені;
  • прізвища особи;
  • дати затвердження; якщо:
  • документ затверджує посадова особа, до повноважень якої належить вирішення питань, наведених у цьому документі.

Графік відпусток: чи потрібно затверджувати

СКАЧАТИ

Джерело: офіційний сайт ФПУ

додаток

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Компенсація за невикористану відпустку: розрахунок 2025

Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
440601

Облік відпусток: як не порушити правила

Роботодавець зобов’язаний вести облік відпусток, що надає працівникам. Обліковувати потрібно всі види відпустки у розрізі працівників, про це і говоримо у статті.
8006

Розрахунок відпускних на прикладах

Тримайте алгоритм нарахування відпускних для виплати працівникові. Розглянемо, що потрібно врахувати бухгалтеру, аби провести розрахунок відпускних у 2025 році з урахуванням останніх змін у правилах розрахунку середньої зарплати та обставин воєнного стану.
612894

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді