Податкову накладну розблоковано: коли її реєструвати в ЄРПН

Платник ПДВ має реєструвати в ЄРПН податкову накладну/розрахунок коригування (далі — ПН/РК), реєстрація яких була зупинена, у день, коли настала одна з подій:

  • прийнято та набрало чинності рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН;
  • рішення суду про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН набрало законної сили;
  • комісія регіонального рівня протягом п’яти робочих днів не зареєструвала в окремому реєстрі ПН/РК, реєстрація яких була зупинена, та/або не прийняла рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації ПН/РК щодо платників ПДВ, у яких обсяг постачання, зазначений в ПН/РК, становить менше 30 млн грн;
  • комісія регіонального рівня протягом семи робочих днів не зареєструвала в окремому Реєстрі ПН/РК, реєстрація яких була зупинена, та/або не прийняла рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН щодо платників ПДВ, у яких обсяг постачання, зазначений в ПН/РК, становить більше 30 млн грн включно.

Це визначає пункт 28 Порядку зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затвердженого постановою КМУ «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» від 21.02.2018 № 117.

Скачати податкову накладну за новою формою

Платник ПДВ може оскаржити рішення про відмову у реєстрації ПН/РК в ЄРПН у порядку, визначеному законодавством, з урахуванням строків давності (ст. 56, ст. 102 ПК). Якщо податківці задовольнили скаргу платника ПДВ, це є підставою для реєстрації в ЄРПН ПН/РК, зазначених у скарзі.

Відтак, якщо орган ДФС прийняв рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або задовольнив скаргу платника ПДВ, відповідальність за порушення терміну реєстрації цих ПН/РК в ЄРПН застосовується з наступного дня за днем прийняття відповідного рішення органу ДФС.

Якщо на день прийняття цього рішення платник ПДВ не може зареєструвати ПН/РК через недостатність коштів на рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ, він не звільняється від відповідальності за порушення терміну реєстрації ПН/РК.

За інформацією ГУ ДФС у Рівненській області

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
315047

Ознаки доходу для заповнення форми 4ДФ 2024 року

Під час заповнення додатку 4ДФ до Податкового розрахунку з ПДФО та ЄСВ (далі – додаток 4ДФ) використовуємо ознаки доходу. Актуальний довідник ознак доходів та коментар про зміни – у статті.
34026

Податки в ОМС: бухоблік та проведення

Сплата податків не минає нікого. І бюджетники не виключення. Навіть ті, які мають відношення до влади, зокрема й місцевої. Які податки і збори є витратами ОМС, як їх обліковувати, бухгалтерські проведення. Про це та інше – у консультації.
10052

Транспортний податок 2024: ставка, облік, декларація

Транспортний податок у 2024 році: дивиться перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню. Коли, скільки та за які автомобілі потрібно сплачувати транспортний податок 2024 – у статті.
15701

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді