Незгодні з висновками податківців у акті перевірки? Подайте заперечення

Податкові органи мають право проводити, зокрема, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) перевірки (п. 75.1 ПК). Їх податківці проводять у межах своїх повноважень виключно у випадках та порядку, встановлених ПК.

Результати перевірок (крім камеральних та електронних) оформлюють актом або довідкою. Їх підписують посадові особи податкового органу та платники податків або їх законні представники (якщо такі є). Якщо під час перевірки податківці встановлять порушення, вони складають акт. Якщо порушень немає — складають довідку (п. 86.1 ст. 86 ПК).

Скачати зразок наказу про інвентаризацію

Акт (довідку), складений за результатами перевірки та підписаний посадовими особами, податківці у визначені ПК строки надають платнику податків або його законному представнику на підпис.

Відтак, платник податків або його законний представник зобов’язаний ознайомитись з актом (довідкою) документальної перевірки та повернути підписаний його примірник податковому органу в день отримання.

Якщо платник податків не згоден з висновками акта (довідки), він зобов’язаний підписати їх із зауваженнями. Останні він надає разом з підписаним примірником акта (довідки) або окремо у строки, передбачені ПК (п. 86.1 ПК).

У разі незгоди з висновками перевірки чи фактами і даними, викладеними в акті (довідці), платник податків або його представники мають право подати свої заперечення та/або додаткові документи (за п. 44.7 ПК) до податкового органу, який проводив перевірку, протягом п’яти робочих днів з дня, наступного за днем отримання акта (довідки) (абз. перший п. 86.7 ст. 86 ПК ).

За інформацією ГУ ДФС у Тернопільській області

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Товарно-транспортна накладна – актуальний бланк та зразок

Товарно-транспортна накладна – це підтвердження реальності господарської операції, що може знадобитися, наприклад при запиті податкової або при перевірці ревізорів. Тримайте експертний зразок.
164506

Коли догана не завадить працівникові отримати премію

«Тобі догана! Будеш тепер без премії і матеріалки», – сказав керівник установи бухгалтерові. А все через те що бухгалтер вчасно не надав працівникам розрахункові листи про зарплату. Він захотів розібратися, чи правомірно його покарали. Сам не впорався, тож по допомогу звернувся до редакції. Чи справді через догану він втратить премію? Чи зможе отримати хоча б матеріалку? Експерт знає відповіді.
2525

Попередження про відповідальність за порушення трудової дисципліни: як уникнути штрафів

Інспектори Держпраці можуть накладати фінансові санкції на роботодавців за статтею 265 КЗпП, на їх посадових осіб – адміністративний штраф, а для окремих роботодавців передбачено окремий вид відповідальності – попередження про відповідальність за порушення трудової дисципліни. Розглянемо кого стосується попередження та чи є воно порятунком від штрафів.
2791

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді