Лікарі атестуватимуться за новим порядком

Лікарі атестуватимуться за новим порядком

МОЗ затвердило нові редакції:

  • порядку проведення атестації лікарів;
  • номенклатури лікарських спеціальностей.

Атестацію лікарів на присвоєння або підтвердження кваліфікаційної категорії проводитимуть за Переліком лікарських посад у закладах охорони здоров’я, який затверджує наказ МОЗ від 28.10.2002 № 385.

Атестацію проводитимуть за спеціальностями як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом.

Лікарі, яким присвоєно кваліфікаційну категорію, проходитимуть атестацію на її підтвердження один раз на п’ять років.

За бажанням лікаря, за наявності стажу роботи за спеціальністю та за умови, що лікар демонструє в особистому освітньому портфоліо різноманітні види діяльності та удвічі перевищує мінімальні вимоги щодо кількості балів безперервного професійного розвитку за рік, атестацію на присвоєння наступної кваліфікаційної категорії можуть провести через менший строк, але не раніше ніж через один рік з дати попередньої атестації.

У разі позачергової атестації термін наступної встановлюють через п’ять років.

Усі лікарі, які здійснюють професійну діяльність, зобов’язані щороку подавати на перевірку особисте освітнє портфоліо та підтверджувати щонайменше 50 балів.

Лікарям, які надають первинну медичну допомогу, у разі, якщо станом на 31.12.2021 більше 80% осіб, з числа осіб, які підлягають вакцинації, та з якими лікар має укладену декларацію, отримали повний курс «ковідної» вакцинації, у 2022 році нараховують 50 балів безперервного професійного розвитку.

Джерело: наказ МОЗ від 18.08.2021 № 1753, чинний з 29.10.2021

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як проводять перевірку в ОМС

Стаття присвячена питанням видів державного контролю за фінансово-господарською діяльністю органів місцевого самоврядування. Дізнаєтеся також як ревізори готуються до ревізії та отримаєте поради як підготуватися до зустрічі з ревізорами і на які моменти господарської діяльності звернути увагу.
11053

Компенсація за невикористану відпустку: розрахунок 2025

Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
422086

Заява про відкриття та закриття рахунків

Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації або утворення бюджетної установи. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
49519

Як відобразити в обліку вибуття основних засобів

Кожен знає: основні засоби, що перебувають на балансі в установі та активно експлуатуються, можуть зношуватися, старіти морально, чи втрачати потужність. Тобто вони втрачають ознаки, за якими їх в бухобліку визнавали активом. У такому разі в керівника установи з’являється повне право ухвалити рішення про ліквідацію таких об’єктів основних засобів, продаж чи передачу без оплати іншій бюджетній установі тощо. А у бухгалтера – потреба відобразити в обліку вибуття основних засобів
11250

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді