Звітувати упродовж війни будемо по-новому: пропозиції законопроєкту

Автор
головний редактор порталу «Бухгалтерія для бюджету та ОМС»
На сайті Ради оприлюднили текст законопроєкту № 13132. Документом прагнуть уточнити, як подавати статистичну, фінансову та іншу звітність в умовах воєнного стану. Що саме планують змінити та як бухгалтерам до цього підготуватися – дивімося в новині

Уряд підтримав повернення обов'язкової статистичної звітності

Прощавай, Господарський кодексе! Як зміняться правила гри?

Нардепи розповідають, що розробили, законопроєкт від 24.03.2025 № 13132 (далі – законопроєкт № 13132), щоб отримувати статистичну інформацію під час воєнного стану або стану війни для забезпечення держорганів об’єктивною офіційною державною статистичною інформацією.

Вона необхідна щоб:

  • підвищити обороноздатність;
  • забезпечити сталий розвиток, економічний добробут та права людини;
  • Україна виконувала зобов’язання в рамках чинних міжнародних угод.

Законопроєктом № 13132 планують внести зміни до Закону України «Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни» від 03.03.2022 № 2115-IX (далі – Закон № 2115-IX).

Зміни, які внесуть у Закон № 2115-IX не зобов’язуватимуть подавати статистичну, фінансову та іншу звітність протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни.

Винятки – підприємства оборонно-промислового комплексу, які подаватимуть звітність упродовж трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни.

Особи, що знаходяться на території активних бойових дій або тимчасово окупованих територіях, подаватимуть статистичну, фінансову та іншу звітність, що провести державні статистичні спостереження протягом трьох місяців після дати завершення бойових дій або тимчасової окупації за весь період неподання звітності.

До осіб, що знаходяться на території активних бойових дій або на територіях, які включені до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих, затвердженому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику з питань тимчасово окупованих територій, не застосовують заходи впливу за неподання чи несвоєчасне подання звітності у період бойових дій або тимчасової окупації та протягом трьох місяців після дати завершення бойових дій або тимчасової окупації.

Увага: це не поширюватиметься на осіб, які змінили своє місцезнаходження та їх новим місцезнаходженням стали території активних бойових дій або тимчасово окуповані території, які включені до відповідного переліку територій, затвердженому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику з питань тимчасово окупованих територій (крім випадків зміни місцезнаходження до дати включення відповідної території до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих, затвердженому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику з питань тимчасово окупованих територій).

У Прикінцевих положеннях законопроєкту визначили, що особи, які раніше не подавали фінансову та статистичну звітність (разом із відповідними аудиторськими звітами), мають зробити це протягом трьох місяців з дня набрання чинності законом.

Це стосується і звітів про управління та платежі на користь держави, якщо їх варто подавати за законодавством.

Виняток – особи, чиє місцезнаходження знаходиться на територіях активних бойових дій або тимчасово окупованих територіях, відповідно до затвердженого переліку.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Декретні в Податковому розрахунку: зразки

Як відобразити декретні виплати у місячному Податковому розрахунку сум доходу, ЄСВ, ПДФО та ВЗ, приклад розрахунку декретних та зразки заповнення Додатків Д1, Д5 і 4ДФ для декретних — у даній консультації
151589

Електронна декларація – заповнення

Детальний алгоритм заповнення оновленої електронної декларації – у статті. Розділ за розділом без помилок разом із порадами від експерта.
82532

Електронна декларація: форма та терміни подання

Подання електронної декларації – обов’язок держслужбовців, службовців органів місцевого самоврядування, а також інших осіб, які виконують державні, адміністративні, організаційно-розпорядчі функції в бюджетних установах. Про нову форму декларації, яка діє з 11.10.2024 року та штрафи за недостовірні відомості – у консультації експерта.
105927

Виправлення помилок поточного періоду

Виправлення помилок поточного періоду – завдання для бухгалтера, який також виправляє помилки у бухобліку та фінзвітності. Розглянемо способи та приклади виправлення помилок у фінзвітності.
9454

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді