Держпраці роз'яснила, чи можна вважати понаднормовою роботою збільшення робочого часу для об’єкта критичної інфраструктури

🎉Марафон до Дня бухгалтера: ПДВ, оцінка ОЗ, звірки Держаудитслужби, ЄСВ
Ні. Для працівників критичної інфраструктури нормальна тривалість робочого часу у період дії воєнного стану може бути збільшена:
- до 60 годин на тиждень; та
- 40 годин на тиждень для працівників, яким відповідно до законодавства встановлюється скорочена тривалість робочого часу.
Водночас норма ч. 1 ст. 65 КЗпП (граничні норми застосування надурочних робіт) у період дії воєнного стану не застосовується (ст. 6 Закону «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»).
Оплата праці здійснюється у розмірі, збільшеному пропорційно до збільшення норми праці.
Джерело: офіційний сайт Східного міжрегіонального управління Держпраці
Досить поширені ситуації, коли з огляду на режим роботи та процеси в установі неможливо встановити звичайний 8-годинний робочий час. У цьому випадку на допомогу приходить підсумований облік робочого часу. Що це означає, де застосовується та як правильно здійснити документальне оформлення — читайте далі у статті
Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання — у консультації
Держслужбовці та працівники держорганів, ОМС, бюджетних установ мають право працювати дистанційно за умови наявності організаційних і технічних можливостей для виконання посадових обов’язків. Розглянемо чим потрібно керуватись та що зробити для впровадження дистанційної роботи
Робота в нічний час має особливості оплати. У статті говоримо, хто має право на нічну доплату, у якому розмірі, та як правильно розрахувати оплату. Розглянемо приклади для працівників бюджетної сфери — сторожа та оператора котельні
Табель обліку робочого часу — це первинний документ, який містить перелік усіх працівників установи з відмітками про те, як вони відпрацювали робочий час протягом облікового періоду. Без цієї інформації заробітну плату працівникові не нарахуєш. То хто, коли і як складає табель?