Указ Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 26 листопада 2018 року» від 26.11.2018 № 390/2018, яким увели воєнний стан в Україні, не впливає на звичну роботу закладів освіти.
Будь-які зміни можливі лише якщо цього потребуватиме безпека дітей та захист країни. МОН та інші уповноваженні органи оперативно інформуватимуть про це.
«Ми просимо вчителів, батьків, керівників закладів та всіх дотичних до освіти зберігати спокій та діяти раціонально. Сьогодні, і ми сподіваємося, що надалі, жодних змін у роботі закладів освіти не передбачається. Це, зокрема, стосується роботи закладів, що розміщені на території 10 областей, де запроваджено воєнний стан. Про будь-які зміни, якщо вони трапляться, ми обов’язково оперативно інформуватимемо. Я б хотіла попросити і вчителів, і батьків з увагою поставитися до дітей. Вони мають почуватися у безпеці — емоційній та фізичній. Це обов’язкова умова для успішного навчання та розвитку, і це та частина роботи, яка найперше залежить від нас дорослих», — зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.
Якщо ж виникне потреба, то введення воєнного стану дає право військовим адміністраціям (у разі їх створення):
- впливати на забезпечення закладів освіти;
- встановлювати посилену охорону;
- використовувати потужності та майно закладів освіти;
- більш гнучко здійснювати кадрову політику закладів освіти;
- регулювати роботу закладів освіти, зокрема, запроваджувати комендантську годину.
«Хочу ще раз наголосити, що будь-які зміни можливі виключно тоді, якщо цього потребуватиме захист країни та, передусім, безпека наших дітей. У разі змін батьки, вчителі та інші зацікавлені особи одразу отримають усю необхідну інформацію», —додала Міністр.
За інформацією Міністерства освіти і науки України
З 26.11.2018 у десяти областях України ввели воєнний стан. Це може позначитися на правах і свободах громадян, а також на роботі бюджетних установ. Дізнайтеся про вимоги воєнного стану, які змінять наше життя у цей період.
Передача комунального майна з балансу на баланс між установами потребує правильного документального оформлення та бухгалтерського обліку. Які акти складати, які проведення застосовувати, як обліковується прийняття майна — розповідємо в статті
Як і інші господарські операції, нарахування зарплати працівникам бухгалтер відображає в бухгалтерському обліку. Для цього він заповнює меморіальний ордер № 5 «Зведення розрахункових відомостей із заробітної плати та стипендій». Підкажемо, як це зробити правильно
У бюджетній сфері безоплатна передача – поширене явище. Коли відбувається безоплатна передача основних засобів? Як різнитиметься оцінка активу залежно від ситуації та як відображати ці операції в бухобліку? Розглянемо детальніше.
Впровадження інформаційно-аналітичної системи управління плануванням та виконанням місцевих бюджетів дозволило оперативно взаємодіяти Мінфіну, ДПС, Казначейству, ОМС та учасникам бюджетного процесу на місцевому рівні. Як і будь-яка інша ІАС має свої правила реєстрації, перереєстрації, взаємодії її учасників. Розглянемо що таке ІАС «LOGICA», які правила встановлені щодо реєстрації та взаємодії користувачів та які НПА при цьому потрібно враховувати, які ІАС «LOGICA» рекомендації використовувати
Стаття присвячена питанню законного способу отримання благодійної допомоги органами місцевого самоврядування