Визначайте предмет закупівлі з урахуванням чинних змін

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
У п’ятницю, 11.04.2025, набрали чинності зміни до Порядку визначення предмета закупівлі (далі — Порядок)

Визначайте предмет закупівлі з урахуванням чинних змін

Списуємо майно в бюджетній установі

Предмет закупівлі робіт замовник визначав за об’єктами будівництва з урахуванням положень:

Мінекономіки доповнило цей перелік — потрібно враховувати також національний стандарт ДСТУ 8747:2017 «Автомобільні дороги. Види та переліки робіт з ремонтів та експлуатаційного утримання», затверджений наказом ДП «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» від 20.12.2017 № 434.

Окрім цього, із Порядку вилучили норму, яка зобов’язувала замовника визначати предмет закупівлі за показником другого знака Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000 у разі проведення закупівлі будівель виробничого та невиробничого призначення та інженерних споруд різного функціонального призначення.

Під час закупівлі послуг з поточного ремонту предмет закупівлі замовник визначає за кожним окремим будинком, будівлею, спорудою, лінійним об’єктом інженерно-транспортної інфраструктури згідно з термінологією:

  • національного класифікатора НК 018:2023 «Класифікатор будівель і споруд», затвердженого наказом Мінекономіки від 16.05.2023 № 3573 (раніше визначали за ДБН А.2.2-3:2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво»);
  • галузевих будівельних норм ГБН Г.1-218-182:2011 «Ремонт автомобільних доріг загального користування. Види ремонтів та переліки робіт», затверджених наказом Державтодором від 23.08.2011 № 301;
  • національного стандарту ДСТУ 8747:2017 «Автомобільні дороги. Види та переліки робіт з ремонтів та експлуатаційного утримання» (нове доповнення).

Окрім цього, Мінекономіки підкоригувало визначення предмету для інших зкупівель.

Наказ Мінекономіки від 31.01.2025 № 852, яким внесені зміни, набрав чинності 11.04.2025.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як реєструвати договори в органах Казначейства в умовах воєнного стану

Укласти договір про закупівлю – це пів справи, аби його виконати за кошти державного чи місцевого бюджету – обов’язково потрібно зареєструвати взяття відповідного бюджетного зобов’язання. Розберемо окремі нюанси укладення договорів та дамо поради для реєстрації зобов’язань за ними відповідно до законодавства, що діє наразі.
6790

Оренда комунального та державного майна в Україні

Процедура оренди державного та комунального майна 2024 для держорганів, ОМС, бюджетних установ регламентована різними нормативно-правовими актами. Розглянемо чим керуватись при передачі в оренду державного чи комунального майна.
3251

Закупівля послуг з поточного ремонту: які нюанси врахувати

Час від часу у замовника виникає потреба в проведенні поточного ремонту, і для цього він має за законодавством провести закупівлю товарів й послуг. Поточний ремонт як предмет закупівлі належить до послуг, а для закупівлі послуг закупівельне законодавство встановлює свої вимоги. І самому розібратися з ними іноді замовнику не під силу. Допоможемо йому в цьому.
9472

ТОП-3 способи визначення та призначення уповноваженої особи

Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.
6176

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді