Повертаєте помилково сплачені податки — скільки доведеться чекати

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Податківці роз’яснили етапи розгляду заяви про повернення помилково та/або надміру сплачених коштів та строки повернення коштів

Повертаєте помилково сплачені податки — скільки доведеться чекати ⚠️Як індексувати зарплату: алгоритм

Заяву платника про повернення помилково та/або надміру сплачених коштів та пені розглядає структурний підрозділ територіального органу ДПС, що виконує функції з адміністрування відповідного податку, збору, платежу та погашення боргу.

Якщо повернення правомірне, податківець вносить до Журналу відмітку про правомірність повернення відповідної суми коштів. У разі, якщо правомірність повернення коштів не встановлено, готує та направляє платнику письмове повідомлення з відмовою у поверненні коштів із зазначенням причини такої відмови.

Після внесення до Журналу відповідної відмітки податківець підрозділу з погашення боргу проставляє у Журналі відмітку про наявність або відсутність податкового боргу та правомірність або неправомірність за таких умов повернення коштів. У разі, якщо правомірність повернення коштів не встановлено, готує та направляє платнику письмове повідомлення з відмовою у поверненні коштів із зазначенням причини такої відмови.

Податківці іншого підрозділу опрацьовуватимуть Реєстр узгоджених повернень шляхом формування електронних висновків про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань та пені.

Сформовані електронні висновки у строк не пізніше шостого робочого дня до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви ДПС в автоматичному режимі надсилають до Казначейства для виконання.

Електронні висновки про повернення платежів, належних місцевим бюджетам, та платежів, які підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами (крім акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального), направляють до Казначейства для виконання за умови їх погодження з відповідними місцевими фінансовими органами. 

За інформацією ГУ ДПС у Волинській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Декларація про доходи: алгоритм заповнення

Актуальний бланк і зразок заповнення декларації про майновий стан і доходи у консультації допоможуть вам швидко та без помилок упоратися із власним документом
74445

Приклади відрахувань із заробітної плати

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще може бути й утримання аліментів, штрафів, профспілкових внесків та інших обов’язкових і добровільних платежів. Усе про відрахування із зарплати – у цьому огляді
395045

Пояснення для розблокування податкової накладної: як подати

Говоримо про пояснення на розблокування податкової накладної. Почнемо з блокування податкової накладної, коли воно виникає та що робити для розблокування. Також роз’яснимо, які пояснення до заблокованої податкової накладної скласти до пакету документів на розблокування ПН. Завершимо діями платника після розблокування ПН.
2886

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді