Повертаєте помилково сплачені податки — скільки доведеться чекати

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Податківці роз’яснили етапи розгляду заяви про повернення помилково та/або надміру сплачених коштів та строки повернення коштів

Повертаєте помилково сплачені податки — скільки доведеться чекати 🏄🏻‍♀️Відпускні: прочитайте 9 відповідей перед літом

Заяву платника про повернення помилково та/або надміру сплачених коштів та пені розглядає структурний підрозділ територіального органу ДПС, що виконує функції з адміністрування відповідного податку, збору, платежу та погашення боргу.

Якщо повернення правомірне, податківець вносить до Журналу відмітку про правомірність повернення відповідної суми коштів. У разі, якщо правомірність повернення коштів не встановлено, готує та направляє платнику письмове повідомлення з відмовою у поверненні коштів із зазначенням причини такої відмови.

Після внесення до Журналу відповідної відмітки податківець підрозділу з погашення боргу проставляє у Журналі відмітку про наявність або відсутність податкового боргу та правомірність або неправомірність за таких умов повернення коштів. У разі, якщо правомірність повернення коштів не встановлено, готує та направляє платнику письмове повідомлення з відмовою у поверненні коштів із зазначенням причини такої відмови.

Податківці іншого підрозділу опрацьовуватимуть Реєстр узгоджених повернень шляхом формування електронних висновків про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань та пені.

Сформовані електронні висновки у строк не пізніше шостого робочого дня до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви ДПС в автоматичному режимі надсилають до Казначейства для виконання.

Електронні висновки про повернення платежів, належних місцевим бюджетам, та платежів, які підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами (крім акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального), направляють до Казначейства для виконання за умови їх погодження з відповідними місцевими фінансовими органами. 

За інформацією ГУ ДПС у Волинській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Єдиний рахунок 2025: переваги та недоліки

Перехід на Єдиний рахунок для сплати податків, зборів та ЄСВ — це добровільний крок. Однак зважте: якщо на нього перейти, то до кінця звітного року вже відмовитися буде не можна. Як працює ця дана система — у статті.
10106

Екологічний податок 2025: ставки і строки

Екологічний податок 2025 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування — все це у даному огляді
39503

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
385325

Додаток 4ДФ до податкового розрахунку: заповнення та приклади

Податковий агент зобов’язаний показати нараховані та виплачені доходи фізособам у звітності. Для цього призначений додаток 4ДФ. Скористайтеся рекомендаціями експерта, та застосуйте 7 зразків, щоб швидко та правильно заповнити додаток із першого разу.
39919

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску.
18710

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді