МОЗ: сьогодні почали діяти нові правила карантину

З 6 грудня в Україні почали діяти нові правила карантину та 30-денний термін дієвості жовтих COVID-сертифікатів. Про це нагадала, 3 грудня, заступниця міністра охорони здоров'я України з питань цифрового розвитку Марія Карчевич під час ранкового брифінгу.

 МОЗ: сьогодні почали діяти нові правила карантину


“З 6 грудня, тобто з понеділка, в Україні почнуть діяти нові правила карантину, які Уряд ухвалив минулого тижня. Торкнуться вони, у першу чергу, невакцинованих українців. Тепер відвідувати громадські заклади на жовтому рівні епіднебезпеки зможуть лише ті, хто отримав принаймні одну дозу щеплення проти COVID-19 та має відповідний документ: жовтий COVID-сертифікат чи довідку форми о63-О”, - повідомила Марія Карчевич.

Ця ж норма поширюватиметься і на співробітників громадських закладів. Для обслуговування відвідувачів та клієнтів, працівникам ресторанів, готелів та спортзалів доведеться мати принаймні одне щеплення проти COVID-19.

Водночас, як і раніше, для відвідування громадських закладів можна буде використовувати негативний тест, який чинний 72 години, або COVID-сертифікат про одужання.

Таким чином, навіть на жовтому рівні епідеміологічної небезпеки громадські заклади не зможуть обслуговувати клієнтів, а також допускати до роботи працівників, які не мають одного з перелічених документів.

Для роботи та відвідування громадських закладів на червоному рівні епідеміологічної небезпеки підійде лише документ про отримання повного курсу вакцинації, негативний тест або сертифікат про одужання.

Звертаємо увагу, що з понеділка також буде зменшений термін дії жовтих COVID-сертифікатів: зі 120 днів, як це є зараз, до 30 днів.

“Ми спостерігаємо появу тенденції, коли люди отримавши першу дозу, не звернулись вчасно за другою. Це означає, що людина не має ефективного захисту від хвороби та її наслідків. Тож, з 6 грудня усі ті громадяни, у яких від дня отримання першої дози вакцини сплине цей термін в 30 днів – використовувати жовтий COVID-сертифікат не зможуть. Він буде невалідним”, – пояснила заступниця міністра.

Джерело: МОЗ

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

вебінар про перевірки ревізорів

Статті за темою

Усі статті за темою

Облік витрат за договорами надання послуг в ОМС

Надання й отримання послуг – це повсякденність будь-якої бюджетної установи. Не виняток і органи місцевого самоврядування (ОМС). Як обліковувати витрати на послуги, зокрема за цивільно-правовими договорами – у даному огляді.
3475

Документальне оформлення підсумованого обліку робочого часу

Досить поширені ситуації, коли з огляду на режим роботи та процеси в установі неможливо встановити звичайний 8-годинний робочий час. У цьому випадку на допомогу приходить підсумований облік робочого часу. Що це означає, де застосовується та як правильно здійснити документальне оформлення – читайте далі у статті.
13835

Переведення працівника на інше підприємство

Переведення працівника на інше підприємство стало більш простішою процедурою, а все тому, що у працівника забрали право переносити дні заробленої щорічної відпустки до іншого роботодавця.
14871

Облік витрат за соціальними внесками в ОМС

За якими виплатами ОМС має нараховувати соціальні внески, серед яких ЄСВ і пенсійний збір? Мінімальні та максимальні розміри ЄСВ, загальні правила нарахування й бухгалтерські проведення для обліку витрат ОМС за соціальними внесками – все це у консультації.
2939

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді