Чи можна з водіями транспортних засобів укладати договори цивільно-правового характеру

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Автор
редактор стрічки новин порталу «Бухгалтерія для бюджету та ОМС»
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону «Про автомобільний транспорт», автомобільним перевізником вважається фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи вантажів транспортними засобами

Чи можна з водіями транспортних засобів укладати договори цивільно-правового характеру

Амортизація: нарахуйте, облікуйте та оформіть за прикладами

До персоналу автомобільного транспорту належать працівники, які:

Трудові відносини з таким персоналом регулюються трудовим законодавством, включаючи положення про дисципліну праці та правила внутрішнього трудового розпорядку.

З метою організації безпечної праці та ефективного контролю за роботою водіїв транспортних засобів перевізники зобов’язані:

  • організовувати роботу водіїв, визначати режими їх праці та відпочинку відповідно до вимог законодавства;
  • забезпечувати дотримання вимог законодавства з питань охорони праці;
  • організовувати та контролювати своєчасне проходження водіями медичних оглядів;
  • забезпечувати працівників належними санітарно-побутовими умовами (ст. 18 Закону № 2344).

Контроль за роботою водіїв має забезпечувати належне виконання ними службових обов’язків, включаючи дотримання режимів праці та відпочинку, а також вимог законодавства про працю.

Отже, автомобільний перевізник для здійснення перевезень зобов’язаний укладати з водіями трудові договори, а не договори цивільно-правового характеру.

Водночас ч. 1 ст. 1 Закону № 2344 визначає поняття автомобільного самозайнятого перевізника — це фізична особа-підприємець, яка здійснює перевезення пасажирів на таксі на комерційній основі або за власний кошт без застосування праці найманих водіїв.

Джерело: офіційний сайт Південно-Східного міжрегіонального управління Держпраці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Оплата праці працівників закладів культури 2025

У 2025 році оплата праці працівників культури залежить від тарифної сітки, категорії закладу й місцевого бюджету. Розберемо посадові оклади, надбавки, доплати, а також дамо зразки штатного розпису й відповіді від експерта Міністерства культури та інформаційної політики.
6981

Господарський договір бюджетної установи

Господарський договір бюджетної установи — типи, види, істотні умови, порядок укладання та розірвання, перевірки. З якими господарськими договорами зазвичай мають справу бюджетники, чи є в них певні особливості?
25149

Типове положення про бухгалтерську службу бюджетної установи 2025

Положення про бухгалтерську службу в 2025 році зазнало змін. У статті — актуальний бланк і пояснення від експерта про завдання, функціональні обов’язки та повноваження бухгалтерської служби бюджетної установи.
684

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді