КМУ дозволив бронювати 100% працівників критично важливих підприємств

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Автор
редактор стрічки новин порталу «Бухгалтерія для бюджету та ОМС»
КМУ 30 травня 2025 року ухвалив зміни до Порядку бронювання військовозобов’язаних за поданням Мінекономіки. Вони розширюють можливості збереження кадрового потенціалу для підприємств, які забезпечують обороноздатність країни під час воєнного стану

КМУ дозволив бронювати 100% працівників критично важливих підприємств

Відпускні: 21 відповідь на робочі ситуації 🤩

Основні зміни:

  1. Бронювання 100% військовозобов’язаних підприємств, установ та організацій, які визначені критично важливими для забезпечення потреб ЗСУ та інших військових формувань.
  2. Запроваджені особливі умови для підприємств, які охороняють об’єкти ПЕК. Такі підприємства можуть застосовувати будь-які три встановлені критерії — наразі не є обов'язковими критерії щодо відсутності заборгованості зі сплати податків і рівня середньої зарплати по підприємству не менше 20 тис. грн. Також для них скасовано вимоги щодо рівня середньомісячної зарплати заброньованих не менше 20 тис. грн.

«Це рішення дозволяє державі гнучкіше реагувати на потреби оборони та підтримувати безперебійне функціонування підприємств, які відіграють критичну роль у життєзабезпеченні населення та захисті країни. Ми підтримуємо як енергетичні компанії, так і тих, хто займається забезпеченням армії — від дронів до медичної підготовки», — зазначив заступник Міністра економіки України Віталій Кіндратів.

Умови для бронювання залишаються незмінними:

  • підприємство має бути включене до переліку критично важливих — за поданням відповідного органу (Міноборони, Міненерго тощо);
  • подання заяви здійснюється виключно в цифровому форматі через портал Дія;
  • відповідальність за формування списків підприємств покладено на уповноважені державні органи.

Мінекономіки нагадує, що діюча процедура бронювання працівників залишається цифровою, прозорою та уніфікованою — через єдиний державний портал Дія.

Джерело: офіційний сайт Мінекономіки

додаток

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Військовий облік жінок за новими правилами

Експерт підкаже, як вести військовий облік жінок на підприємстві або в установі. Поговоримо про законодавчі норми та роз'яснимо, як впоратися з новими обсягами роботи і не порушити закон.
27950

Одноразова грошова допомога родинам загиблих військових: як не втратити

Сім'я військового, який загинув, захищаючи Батьківщину, має право отримати компенсацію — одноразову грошову допомогу (ОГД) у розмірі 15 мільйонів гривень. Але ряд особливостей значно ускладнює отримання допомоги.
7032

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді