Уряд затвердив концепцію, завдяки якій можлива передача закладів профтехосвіти в комунальну власність

9 грудня Уряд затвердив Концепцію Державної цільової соціальної програми розвитку професійної (професійно-технічної) освіти на 2022-2027 роки, яка передбачає осучаснення змісту та якості освіти, розвиток партнерства, а також популяризацію професійної освіти.

Уряд затвердив концепцію, завдяки якій можлива передача закладів профтехосвіти в комунальну власність

ДСТУ 4163:2020 СКАЧАТИ


У Концепції враховано пропозиції Асоціації міст України щодо можливості передачі цілісних майнових комплексів закладів професійної (професійно-технічної) освіти та повноважень з управління цими закладами не тільки на обласний рівень, а й містам-обласним центрам за їх ініціативи. Важливим результатом Концепції має стати остаточна передача закладів професійно-технічної освіти з державної в комунальну форму власності та розширення їхньої автономії.

Концепцією Державної цільової програми окреслено проблеми сфери професійної освіти та шляхи їх вирішення, зокрема через підвищення мотивації педагогів, збільшення зарплат і залучення більшої кількості міжнародних партнерів, а також визначено ключові показники ефективності сфери професійної освіти, зокрема:

  • заклади мають виконувати державне та регіональне замовлення на підготовку робітників не менше, ніж на 95%,
  • працевлаштування випускників має складати близько 80%,
  • запровадження системи незалежного оцінювання результатів навчання здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти,
  • створення інформаційної системи управління освітою (EMIS),
  • створення єдиної освітньої платформи для дистанційного навчання у сфері професійної (професійно-технічної) освіти,
  • запровадження роботи центрів професійної досконалості у кожній області,
  • створення банку даних успішних закладів освіти, кращих практик організації освітнього процесу.

Джерело: Асоціація міст України

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

вебінар про перевірки ревізорів

Статті за темою

Усі статті за темою

Приклади відрахувань із заробітної плати

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще можуть бути й аліменти та інші обов’язкові платежі. Усе про відрахування із заробітної плати — у статті.
341724

Електронна декларація – хто подає

Подання декларації – обов’язок посадовців бюджетних установ.❗️Хто має право не подавати електронну декларацію під час воєнного стану та які штрафи передбачено — у нашій консультації.
90440

Електронна декларація – заповнення

Антикорупційне декларування з початком кожного нового року поновлюється, є ще повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, тож публікуємо детальну інструкцію з заповнення декларції. Експерт пояснює, що і в якому розділі слід зазначати.
66179

Облік витрат за договорами надання послуг в ОМС

Надання й отримання послуг – це повсякденність будь-якої бюджетної установи. Не виняток і органи місцевого самоврядування (ОМС). Як обліковувати витрати на послуги, зокрема за цивільно-правовими договорами – у даному огляді.
3514

Документальне оформлення підсумованого обліку робочого часу

Досить поширені ситуації, коли з огляду на режим роботи та процеси в установі неможливо встановити звичайний 8-годинний робочий час. У цьому випадку на допомогу приходить підсумований облік робочого часу. Що це означає, де застосовується та як правильно здійснити документальне оформлення – читайте далі у статті.
13882

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді