З 1 січня 2019 року зарплата науково-педагогічних працівників зросте на 20%.
Відповідну постанову КМУ прийняв на засіданні 18 грудня 2018 року.
Міністр освіти і науки України зазначила:
«За останні 2 роки ми суттєво підвищили зарплати педагогам — вчителям, вихователям у дитсадках. Однак жодне із цих підвищень не стосувалося викладачів — науково-педагогічних працівників, які працюють у наших університетах. Цьогоріч саме вони отримають найбільше збільшення заробітної плати — на 20%. Навіть попри війну та складну економічну ситуацію ми мусимо інвестувати у наших вчителів, вихователів та викладачів. Збереження та розвиток нашого людського та інтелектуального потенціалу — пріоритет для Уряду, і ми це демонструємо реальними рішеннями».
Тож, з січня 2019 року зарплати зростуть:
- у науково-педагогічних працівників — на 20%.
- у інших педагогічних працівників та решти бюджетників — на 9%.
МОН нагадує, що Європа надасть 58 млн євро на модернізацію професійної освіти в Україні.
Джерело: Офіційний сайт Міністерства освіти і науки України
Єдиної для всіх норми робочого часу 2019 року немає. Вона різниться залежно від робочого тижня — «п’ятиденка» чи «шестиденка», тривалості щоденної роботи. То хто й скільки працюватиме у 2019-му?
Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2025 року та їхнього застосування — у цьому огляді
Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації або утворення бюджетної установи. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
Господарський кодекс скасували? Так, ЗУ про скасування господарського кодексу чинний з 28.02.2025. Щоб не заплутатися в змінах – читайте пояснення експерта
Бюджетні установи хоча й знаходяться на державному утриманні, але мають право, а часто й нагальну необхідність заробляти шляхом надання платних послуг. В консультації про те, якими можуть бути ці послуги, правила їхнього надання, ціноутворення, оподаткування, застосування РРО та відображення в бухгалтерських проведеннях.