НАДС: З 2023 року будуть запроваджені нові умови оплати праці в усіх державних органах

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

На минулому тижні відбулося спільне робоче засідання представників НАДС , експертів та учасників міжфракційного депутатського об'єднання «За ефективну публічну (державну) службу та впровадження стандартів Європейського Союзу та Організації економічного співробітництва та розвитку».

НАДС: З 2023 року будуть запроваджені нові умови оплати праці в усіх державних органах


“Проблема непрозорих та розбалансованих заробітних плат державних службовців є вкрай чутливим питанням. Суттєві диспропорції в оплаті праці, необґрунтовані стимулюючі виплати та, в той же час, надмірно низькі заробітні плати на місцевому рівні викликають багато запитань з боку громадян, ЗМІ і самих державних службовців. НАДС проведено опитування, в якому взяло участь понад 53 тисячі державних службовців. І понад 23 тисячі державних службовців відповіли, що їм не зрозуміла структура заробітної плати”, - про це зазначила Наталія Алюшина, Голова НАДС.

Також вона розповіла, що відповідно до доручення Прем’єр-міністра України до 1 червня 2022 року заплановано завершити класифікацію усіх посад державної служби в державних органах. Для цього напрацьовано зміни до Методики проведення класифікації посад та Каталогу типових посад державної служби і критеріїв віднесення до таких посад, в яких враховано результати пілотного проекту. Завершується робота над розробленням онлайн-курсу і вже протягом січня-лютого члени класифікаційного комітету зможуть пройти навчання для того, щоб забезпечити проведення класифікації у своїх державних органах. На основі класифікації будуть розроблені нові умови оплати праці, які пропонується з 2023 року запровадити в усіх державних органах.

Додамо, що до складу міжфракційного депутатського об'єднання “За ефективну публічну (державну) службу та впровадження стандартів Європейського Союзу та Організації економічного співробітництва та розвитку” увійшли 120 народних депутатів. Його метою є розробка та впровадження ефективної програми реформування та стратегічного управління державною службою.

Джерело: НАДС

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску
25857

Звіт про кількісний та якісний склад державних службовців 2025: кому і як подавати

Хто подає звіт про кількісний та якісний склад державних службовців, у якому форматі, які показники включити та на які дані спиратися? У статті розберемо всі нюанси заповнення звіту та дамо підказки по заповненню.
52

Держбюджет 2025: показники та зміни

Щороку законотворець приймає новий фінансовий план країни. На 2025 рік фінансові, соціальні та інші показники визначені у Законі України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» від 19.11.2024 № 4059-IX, який чинний з 01.01.2025. У червні 2025 року Уряд схвалив зміни до Держбюджету 2025. Говорімо про основні показники Держбюджету 2025 та що в ньому планують змінити.
10487

Мінімальна зарплата у 2025 та 2026 роках: що зміниться для бухгалтера

Мінімальна зарплата 2025 встановлена Законом України від 19.11.2024 № 4059-IX «Про Державний бюджет України на 2025 рік». Розмір МЗП з 1 січня 2025 року залишився на рівні 8000 грн. У статті розглянемо, як мінімальна зарплата в Україні впливає на основні соціальні показники та податки. Також поговоримо про те, яка буде мінімальна зарплата у 2026 році, оскільки маємо Бюджетну декларацію на 2026–2028 роки.
66243

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді