Сплата штрафів за неоновлення даних у Резерв+: що треба знати

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Автор
редактор стрічки новин порталу «Бухгалтерія для бюджету та ОМС»
МОУ відповідає на найактуальніші запитання про те, як працює сервіс сплати штрафів у Резерв+

Сплата штрафів за неоновлення даних у Резерв+: що треба знати

Відпускні: 21 відповідь на робочі ситуації 🤩

МОУ зазначає, у застосунку Резерв+ з’явився новий сервіс, який дозволяє сплатити штраф за порушення військового обліку. У першій версії доступна сплата штрафу за неоновлення даних до 16 липня 2024 року. Згодом з’являться й інші категорії порушень.

Який алгоритм роботи сервісу сплати штрафів загалом?

Особа має завантажити Резерв+ і уточнити дані, якщо ще не зробила цього. Потім потрібно перейти до розділу «Штрафи онлайн» і створити заяву із визнанням порушення правил військового обліку. А саме неуточнення даних до 16 липня 2024 року.

Впродовж 3 днів у Резерв+ надходить рішення ТЦК по справі і з’являється можливість сплатити штраф у розмірі 8 500 грн — 50% від повної суми. На сплату є 20 днів. Якщо не зробити це вчасно, доведеться сплатити повну суму — 17 000 грн. У разі несплати протягом наступних 20 днів штраф подвоюється і становитиме 34 000 грн.

Після сплати штрафу, червона стрічка зникне. Зазвичай весь процес триває приблизно 4 дні. Щоб побачити свій актуальний статус, необхідно оновити військовий документ у Резерв+ після сплати штрафу.

Що буде, якщо особа подасть заяву про визнання правопорушення, але так і не сплатить штраф?

Відтак, щоб оплатити штраф зі знижкою в 50% є 20 днів. Якщо не зробити це вчасно, то сума подвоїться до 17 000 грн. Якщо оплати не буде ще 20 днів, то сума становитиме 34 000 грн. Справу передадуть до виконавчої служби, яка може заблокувати банківські рахунки, арештувати майно або транспорт та внести особу до Єдиного реєстру боржників.

Якщо є червона стрічка, але заява не створена — справа надійде до виконавчої служби?

Ні, але Нацполіція під час перевірки документів та виявлення факту порушення може примусово доставити особу до ТЦК для складання протоколу. Тому МОУ радить сплатити штраф онлайн, щоб уникнути можливих затримань.

Як поліція дізнається, що штраф сплачений?

Інформація надходить до Нацполіції через обмін даними між ТЦК, державними реєстрами та поліцією. У Резерв+ це буде одразу видно: відмітка про порушення та червона стрічка зникнуть. Однак якщо штраф не сплачений, особа і далі будете бачити червону стрічку в Резерв+.

Якщо сплатити штраф, повістки більше не надсилатимуть?

Сплата штрафу не скасовує обов’язок виконати вимоги військового обліку. Вона закриває одне порушення і прибирає червону стрічку. Але якщо військовозобов'язаний, наприклад, отримає повістку і не з’явиться за нею, то стрічка знову з’явиться в Резерв+.

Чи можна сплатити штраф онлайн за інші порушення?

На першому етапі сервісу можна сплатити штраф онлайн за неоновлення даних до 16 липня 2024 року. Але незабаром в Резерв+ відображатиметься причина порушення правил військового обліку, і буде зрозуміло, чому з’явилася червона стрічка. Наступним порушенням, яке відображатиметься в Резерв+, стане неявка за повісткою.

Оплата штрафу в Резерв+ тепер єдиний варіант без альтернатив?

Ні, це додатковий, добровільний інструмент. Але він дозволяє швидко розв’язати питання без відвідування ТЦК, черг і зайвого клопоту. Водночас залишаються можливості написати заяву в ТЦК і сплатити штраф офлайн.

Такий зручний онлайн-підхід вже знайомий багатьом українцям: протягом кількох років у Дії сплачують штрафи за порушення ПДР та інші адмін правопорушення. Тепер така ж проста й прозора система з’являється і в Резерв+.

Що треба знати про сплату штрафів за неоновлення даних у Резерв+

Навіщо у Резерв+ оплата штрафів

Як сплатити штраф у Резерв+

Що буде, якщо не сплатити штраф онлайн

Чи зникне червона стрічка у Резерв+ після сплати штрафу

Чи можна буде у Резерв+ сплачувати штрафи і за інші порушення

Джерело: офіційний сайт МОУ, Telegram-канал МОУ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Військовий облік жінок за новими правилами

Експерт підкаже, як вести військовий облік жінок на підприємстві або в установі. Поговоримо про законодавчі норми та роз'яснимо, як впоратися з новими обсягами роботи і не порушити закон.
27924

Одноразова грошова допомога родинам загиблих військових: як не втратити

Сім'я військового, який загинув, захищаючи Батьківщину, має право отримати компенсацію — одноразову грошову допомогу (ОГД) у розмірі 15 мільйонів гривень. Але ряд особливостей значно ускладнює отримання допомоги.
7017

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді