Необхідність прийняття проекту Закону обумовлена потребою у приведенні законодавства про службу в органах місцевого самоврядування у відповідність із чинним Законом України «Про державну службу» та передбачена Планом законопроектних робіт Верховної Ради України на 2021 рік й планом пріоритетних дій Уряду на 2021 рік.
В законопроекті закріплено вдосконалення принципів служби в органах місцевого самоврядування, процедуру добору та проходження служби, обмеження дискреційних повноважень органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб при затвердженні матеріально-фінансового забезпечення службовців. Також, закріплено питання деполітизації служби в органах місцевого самоврядування та виписано чіткі повноваження керівника служби. Важливим є й те, що в документі закладено правову основу для реалізації ключових HR-процедур, таких як: проведення конкурсу, формування кадрового резерву за результатами конкурсного відбору, щорічного оцінювання службовців, стажування, кар’єрне просування по службі.
Зокрема, передбачені зміни щодо:
- розмежування статусу службовців місцевого самоврядування та виборних посадових осіб місцевого самоврядування;
- закріплення принципу політичної неупередженості службовців місцевого самоврядування, із збереженням за ними конституційного права обиратися та гарантій передбачених виборчим законодавством;
- закріплення повноважень керівника служби в органах місцевого самоврядування;
- упорядкування проведення відкритих конкурсів на посади службовців місцевого самоврядування та оприлюднення оголошення про конкурс та результатів його проведення через Єдиний портал вакансій публічної служби;
- запровадження механізмів кар’єрного просування службовців місцевого самоврядування;
- встановлення рамки посадових окладів службовців місцевого самоврядування.
Законопроект пройшов необхідну процедуру громадського обговорення, погодження з заінтересованими органами, двічі заслуховувався на засіданні профільного Урядового комітету. Напрацювання документу здійснювалося в рамках роботи Міжвідомчої робочої групи, куди увійшли народні депутати України, представники центральних органів виконавчої влади, Секретаріату Кабінету Міністрів, Офісу Президента України, а також представники всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування, профспілок, науковців та експерти з міжнародних організацій, проектів технічної допомоги.
Джерело: НАДС
- ⭐️ Всеукраїнська професійна сертифікація бухгалтерів — 2022 СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
- ⭐️Оплата праці в умовах посткарантину СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
- ⭐️Лікарняні через COVID-19 СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
- ⭐️Зарплата в бюджеті СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
- ⭐️Лікарняні та декретні: як платити і звітувати СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
- ⭐️Планування бюджету територіальної громади СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.