После внесения в реестр жалоб о нарушении законодательства в сфере публичных закупок, жалобу с сопроводительными документами и ее регистрационную карточку автоматически посылают:
- органу обжалования — Антимонопольному комитету Украины;
- заказчику.
Постоянно действующая административная коллегия по рассмотрению жалоб о нарушении законодательства в сфере публичных закупок, которая действует в составе трех государственных уполномоченных Антимонопольного комитета Украины, на заседании рассматривает жалобу и принимает решение на ее основании в пределах:
- полученной по жалобе информации;
- информации, размещенной в электронной системе закупок (ЭСЗ).
Субъект обжалования и заказчик могут представлять заключения экспертов и специалистов, обладающих специальными знаниями. Такие заключения обнародуют в ЭСЗ и приобщают к материалам дела о рассмотрении жалобы.
Присутствие на заседании представителей субъекта обжалования и заказчика не обязательно.
Из письма Минэкономики «О присутствии при рассмотрении жалоб» от 20.09.2019 № 3305-04/38898-06
Протягом останнього року зазнали змін нормативно-правові акти, які стосуються закупівель ліків та медичних виробів. Як їх враховувати у своїй роботі замовникам і які дії планує МОЗ — у статті
Укласти договір про закупівлю – це пів справи, аби його виконати за кошти державного чи місцевого бюджету – обов’язково потрібно зареєструвати взяття відповідного бюджетного зобов’язання. Розберемо окремі нюанси укладення договорів та дамо поради для реєстрації зобов’язань за ними відповідно до законодавства, що діє наразі.
Процедура оренди державного та комунального майна 2024 для держорганів, ОМС, бюджетних установ регламентована різними нормативно-правовими актами. Розглянемо чим керуватись при передачі в оренду державного чи комунального майна.
Час від часу у замовника виникає потреба в проведенні поточного ремонту, і для цього він має за законодавством провести закупівлю товарів й послуг. Поточний ремонт як предмет закупівлі належить до послуг, а для закупівлі послуг закупівельне законодавство встановлює свої вимоги. І самому розібратися з ними іноді замовнику не під силу. Допоможемо йому в цьому.
Замовник має оприлюднювати звіт про укладений договір, укладений без використання електронної системи закупівель. Тримайте покрокову інструкцію.
Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.