Несовершеннолетние лица в трудовых отношениях приравниваются в правах к совершеннолетним, однако в части охраны труда, установлении рабочего времени, предоставлении отпусков и некоторых других условий труда пользуются льготами, установленными законодательством.
Зразок заповнення Звіту з ЄСВ за квітень 2020 року СКАЧАТИ
Согласно ч. 1 ст. 188 КЗоТ допускается прием на работу только тех несовершеннолетних, которые уже достигли шестнадцати лет. Но, как исключение, с согласия одного из родителей или лица, его заменяющего (усыновителя, опекуна или попечителя), могут приниматься на работу и лица, достигшие пятнадцати лет. Минимальным возрастом с которым лица допускаются к принятию на работу является четырнадцать лет (при соблюдении условий, установленных ч. 3 ст. 188 КЗоТ).
Допоможемо знайти законні підстави звільнити працівників
Для несовершеннолетних установлены следующие гарантии при оформлении трудовых отношений:
трудовой договор обязательно заключается в письменной форме;
испытательный срок при приеме на работу не устанавливается;
запрещается привлекать к труду на тяжелых условиях и к работе с вредными или опасными условиями труда;
установлены предельные нормы подъема и перемещения тяжестей несовершеннолетними;
запрет привлечения к ночным, сверхурочным работам и работам в выходные дни;
установлена сокращенная продолжительность рабочего времени при выплате заработной платы в таком же размере, как и работникам соответствующих категорий, работающих в обычном (полном) режиме рабочего времени;
отпуск предоставляется на 31 календарный день.
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.
Форма № 4-ПН стосується масового вивільнення працівників. Перевірте, чи ви маєте звітувати за нею та вчасно подайте звіт. Зразок заповнення від експерта - у статті
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.