Неповнолітні особи у трудових відносинах прирівнюються у правах до повнолітніх, однак в частині охорони праці, встановлення робочого часу, надання відпусток та деяких інших умов праці користуються пільгами, встановленими законодавством.
Зразок заповнення Звіту з ЄСВ за квітень 2020 року СКАЧАТИ
Відповідно до ч. 1 ст. 188 КЗпП, допускається прийняття на роботу лише тих неповнолітніх осіб, які вже досягли шістнадцяти років. Але, як виняток, за згодою одного із батьків або особи, що його замінює (усиновлювача, опікуна чи піклувальника), можуть прийматися на роботу й особи, які досягли п’ятнадцяти років. Мінімальним віком з якого особи допускаються до прийняття на роботу є чотирнадцять років (при дотриманні умов, встановлених ч. 3 ст. 188 КЗпП).
Допоможемо знайти законні підстави звільнити працівників
Для неповнолітніх встановлені такі гарантії при оформленні трудових відносин:
- трудовий договір обов’язково укладається у письмовій формі;
- випробувальний термін при прийнятті на роботу не встановлюється;
- забороняється залучати до праці на важких умовах і до роботи зі шкідливими або небезпечними умовами праці;
- встановлені Граничні норми підіймання і переміщення важких речей неповнолітніми;
- заборона залучення до нічних, надурочних робіт і робіт у вихідні дні;
- встановлено скорочену тривалість робочого часу при виплаті заробітної плати в такому ж розмірі, як і працівникам відповідних категорій, які працюють у звичайному (повному) режимі робочого часу;
- відпустка надається на тридцять один календарний день.
За матеріалами Держпраці
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.
Форма № 4-ПН стосується масового вивільнення працівників. Перевірте, чи ви маєте звітувати за нею та вчасно подайте звіт. Зразок заповнення від експерта - у статті
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.