Чи враховувати в стаж відпустку без збереження заробітної плати

865

Запитання

Чи враховувати відпустку без збереження заробітної плати у стажі?

Відповідь

Детальний матеріал

Відпустка без збереження заробітної плати

Переглянути

Доповнення до ст. 26 Закону «Про відпустки», які внесенні Законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування надання та використання відпусток, а також інших питань» від 22.11.2023 № 3494-IX щодо часу перебування у відпустках, який не зараховується до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку стосується тільки відпусток без збереження заробітної плати, які надаються за угодою між працівником та власником:

  • на час загрози поширення епідемії, пандемії;
  • та/або у разі виникнення загрози збройної агресії проти України;
  • надзвичайної ситуації техногенного, природного чи іншого характеру.

Калькулятор днів щорічної відпустки

Отже, якщо за бажанням працівника йому надана відпустка без збереження заробітної плати з підстав визначених ст. 25 Закону «Про відпустки» цей час зараховується до стажу, що дає право на щорічну відпустку.

За інформацією Південно-Східного міжрегіонального управління Держпраці

відпустка на дітей заява

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами 2024

Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами належить до соціальних відпусток. Її надають працівниці, яка є вагітною або народила/усиновила немовля. Процедура надання цієї відпустки змінилась у листопаді 2023 року. Що має зробити вагітна працівниця аби отримати відпустку, як перенести початок відпустки, як її продовжити, оплатити, які дії має зробити роботодавець, а які працівниця розглянемо детальніше у публікації.
3492

Наказ про відкликання з відпустки

Відкликання з відпустки працівника – чи можна це зробити? Як скласти розпорядження про відкликання з відпустки, наказ? Роз’яснимо покроково.
53858

Хвороба під час відпустки: готовий розрахунок в обліку

Працівник захворів під час щорічної основної відпустки. У цій ситуації виникає чимало питань. Чи потрібно оплачувати листок непрацездатності, чи продовжувати відпустку, чи переносити її на інший строк. Потрібно робити перерахунок оплати відпустки через лікарняний чи ні. Відповіді на всі ці питання розглянемо по черзі.
4972

Облік відпусток

Роботодавець зобов’язаний вести облік відпусток, що надають працівникам. І хоча цю вимогу визначає стаття 10 Закону про відпустки, яка врегульовує порядок надання щорічних відпусток, все ж обліковувати потрібно всі види відпустки у розрізі працівників. Їх обліковує кадрова служба установи або спеціаліст, на якого покладені обов’язки з кадрового обліку, але не бухгалтер. Бухгалтер ні до оформлення відпусток, ні до їх обліку відношення немає.
4627