Як нарахувати зарплату за підсумованого обліку робочого часу

970
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку Експертус Головбух Цифрового видавництва Експертус, Київ

Запитання

Як нарахувати заробітну плату — пропорційно до відпрацьованого часу чи в розмірі мінімальної заробітної плати?

Відповідь

Детальний матеріал

Нарахування заробітної плати в бюджетних установах 2024

Переглянути

До редакції «Головбух Бюджет» надійшло запитання від читача:

«В умовах підсумованого обліку робочого часу працівники відпрацювали місяць. Бухгалтер почала підраховувати відпрацьовані години, аби нарахувати їм заробітну плату. І знову проблема – виявилося, що деякі працівники відпрацювали всі години за графіком змінності, але кількість годин відповідно до графіка «не дотягує» до законодавчої норми. Як тепер нарахувати заробітну плату – пропорційно до відпрацьованого часу чи в розмірі мінімальної заробітної плати?»

Відпускні: 21 відповідь на робочі ситуації 🤩

Відповідає керівник групи експертів із бюджетного обліку Людмила Кравченко.

Робочий час працівників із підсумованим обліком робочого часу керівники структурних підрозділів регулюють графіками змінності. Норма тривалості робочого часу за місяць, яку встановили графіками змінності/індивідуальними графіками, може відрізнятися від норми робочого часу, яка встановлена відповідно до законодавства для п’яти- або шестиденного робочого тижня. Тож бухгалтер, коли виконує вимоги трудового законодавства про розмір зарплати не нижче за мінімальну, має орієнтуватися на індивідуальну норму робочого часу. Так рекомендує Мінсоцполітики в листі від 21.02.17 № 242/0/102-17/282. 

Отже, якщо працівник відпрацював усі робочі години відповідно до графіка змінності, нарахуйте йому зарплату в розмірі не нижчому за мінімальну заробітну плату. Навіть якщо за графіком змінності у працівника кількість годин «не дотягує» до законодавчої норми, його зарплата не має бути нижче за мінімальну.

Ласкаво просимо передплатників до Гарячої лінії Головбух Бюджет!

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Прожитковий мінімум у 2025 та 2026 роках: суми та на що впливає

Прожитковий мінімум на 2025 рік встановлює Держбюджет-2025. У статті продемонструємо розміри прожиткового мінімуму 2025 та розглянемо, який прожитковий мінімум на 2026 рік очкувати. Пояснимо, на які виплати впливає його розмір та на що звернути увагу.
17227

Доплата до мінімальної заробітної плати 2025: правила і приклади

Зарплата вийшла менша від мінімальної — у більшості випадків необхідно її «дотягувати» шляхом доплати до мінімальної заробітної плати. Однак не все так просто, адже є надурочні, нічні, різні доплати і надбавки, лікарняні та відпускні. Як з цим розібратися — у консультації.
168347

Зарплата держслужбовців у 2025 році: посадові оклади та надбавки

Про зміни в нарахуванні зарплати держслужбовців у 2025 році, посадові оклади, граничні розміри премій, доплат та надбавок — говоримо у статті. Скористайтеся підказками експерта і нараховуйте зарплату держслужбовцям без помилок
56849

Мінімальна зарплата у 2025 та 2026 роках: що зміниться для бухгалтера

Мінімальна зарплата 2025 встановлена Законом України від 19.11.2024 № 4059-IX «Про Державний бюджет України на 2025 рік». Розмір МЗП з 1 січня 2025 року залишився на рівні 8000 грн. У статті розглянемо, як мінімальна зарплата в Україні впливає на основні соціальні показники та податки. Також поговоримо про те, яка буде мінімальна зарплата у 2026 році, оскільки маємо Бюджетну декларацію на 2026–2028 роки.
72953

Меморіальний ордер № 5: як заповнити правильно

Як і інші господарські операції, нарахування зарплати працівникам бухгалтер відображає в бухгалтерському обліку. Для цього він заповнює меморіальний ордер № 5 «Зведення розрахункових відомостей із заробітної плати та стипендій». Підкажемо, як це зробити правильно
79296