Як нарахувати зарплату за підсумованого обліку робочого часу

223
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

Як нарахувати заробітну плату — пропорційно до відпрацьованого часу чи в розмірі мінімальної заробітної плати?

Відповідь

Детальний матеріал

Нарахування заробітної плати в бюджетних установах 2024

Переглянути

До редакції «Головбух Бюджет» надійшло запитання від читача:

«В умовах підсумованого обліку робочого часу працівники відпрацювали місяць. Бухгалтер почала підраховувати відпрацьовані години, аби нарахувати їм заробітну плату. І знову проблема – виявилося, що деякі працівники відпрацювали всі години за графіком змінності, але кількість годин відповідно до графіка «не дотягує» до законодавчої норми. Як тепер нарахувати заробітну плату – пропорційно до відпрацьованого часу чи в розмірі мінімальної заробітної плати?»

Калькулятор індексації зарплати

Відповідає керівник групи експертів із бюджетного обліку Людмила Кравченко.

Робочий час працівників із підсумованим обліком робочого часу керівники структурних підрозділів регулюють графіками змінності. Норма тривалості робочого часу за місяць, яку встановили графіками змінності/індивідуальними графіками, може відрізнятися від норми робочого часу, яка встановлена відповідно до законодавства для п’яти- або шестиденного робочого тижня. Тож бухгалтер, коли виконує вимоги трудового законодавства про розмір зарплати не нижче за мінімальну, має орієнтуватися на індивідуальну норму робочого часу. Так рекомендує Мінсоцполітики в листі від 21.02.17 № 242/0/102-17/282. 

Отже, якщо працівник відпрацював усі робочі години відповідно до графіка змінності, нарахуйте йому зарплату в розмірі не нижчому за мінімальну заробітну плату. Навіть якщо за графіком змінності у працівника кількість годин «не дотягує» до законодавчої норми, його зарплата не має бути нижче за мінімальну.

Ласкаво просимо передплатників до Гарячої лінії Головбух Бюджет!

меми про бухгалтерів

Працюйте, відпочивайте й не забувайте, що поки ціни у відпустці – працюють знижки на передплату е-журналів «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата».

Поспішайте – даруємо 2000 грн на передплату.

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
237455

Індексація зарплати 2024

У 2024 році відновлена індексація зарплати. Які правила для нарахування індексації у 2024 році, як індексувати зарплату протягом 2024 року, якщо оклад змінюється та якщо не змінювався – дивиться приклади та пояснення від експерта.
47062

Розрахунок пенсії в Україні – 2024

На розмір пенсії впливають зараз страховий стаж, середня зарплата в Україні та фактична зарплата (дохід), який раніше отримував працівник і сплачував з нього соціальний внесок. Також існує й механізм автоматичного перерахунку пенсій (індексації), який враховує інфляцію та зростання середньої зарплати. Розглянемо, як визначається розмір пенсії та вплив на цей розрахунок середньої зарплати.
64545

Зарплата працівників вищої освіти 2024

Зарплата викладачів 2024: тарифна сітка на 2024 рік з окладами працівників освіти ➤ інші схеми посадових окладів викладачів ➤ доплати і надбавки ➤ погодинна оплата праці працівників вищої освіти➤ приклади нарахування зарплати викладачам
243641

Зразок наказу про преміювання працівників

За успішне виконання роботи працівник може отримати від установи заохочення у вигляді премії. Підставою для її нарахування є наказ керівника. Для вас — зразок наказу про преміювання працівників.
233815