Як нарахувати зарплату за підсумованого обліку робочого часу

163
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

Як нарахувати заробітну плату — пропорційно до відпрацьованого часу чи в розмірі мінімальної заробітної плати?

Відповідь

Детальний матеріал

Нарахування заробітної плати в бюджетних установах 2024

Переглянути

До редакції «Головбух Бюджет» надійшло запитання від читача:

«В умовах підсумованого обліку робочого часу працівники відпрацювали місяць. Бухгалтер почала підраховувати відпрацьовані години, аби нарахувати їм заробітну плату. І знову проблема – виявилося, що деякі працівники відпрацювали всі години за графіком змінності, але кількість годин відповідно до графіка «не дотягує» до законодавчої норми. Як тепер нарахувати заробітну плату – пропорційно до відпрацьованого часу чи в розмірі мінімальної заробітної плати?»

Калькулятор індексації зарплати

Відповідає керівник групи експертів із бюджетного обліку Людмила Кравченко.

Робочий час працівників із підсумованим обліком робочого часу керівники структурних підрозділів регулюють графіками змінності. Норма тривалості робочого часу за місяць, яку встановили графіками змінності/індивідуальними графіками, може відрізнятися від норми робочого часу, яка встановлена відповідно до законодавства для п’яти- або шестиденного робочого тижня. Тож бухгалтер, коли виконує вимоги трудового законодавства про розмір зарплати не нижче за мінімальну, має орієнтуватися на індивідуальну норму робочого часу. Так рекомендує Мінсоцполітики в листі від 21.02.17 № 242/0/102-17/282. 

Отже, якщо працівник відпрацював усі робочі години відповідно до графіка змінності, нарахуйте йому зарплату в розмірі не нижчому за мінімальну заробітну плату. Навіть якщо за графіком змінності у працівника кількість годин «не дотягує» до законодавчої норми, його зарплата не має бути нижче за мінімальну.

Ласкаво просимо передплатників до Гарячої лінії Головбух Бюджет!

Вебінарний марафон до Дня бухгалтера

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Мінімальна зарплата у 2024 році

В нашій статті – як мінімальна зарплата в Україні у 2024 році впливає на основні соціальні показники та податки: виплати бюджетникам, пенсії, мінімальний розмір ЄСВ та мінімальну пенсію.
10674

Індексація зарплати 2024

У 2024 році відновлена індексація зарплати. Які правила для нарахування індексації у 2024 році, як індексувати зарплату, якщо оклад змінюється та якщо не змінювався – дивиться приклади та пояснення від експерта.
43056

Грошове забезпечення військовослужбовців 2024

Як правильно обчислити грошове забезпечення військовослужбовців 2024 року, у якому розмірі нарахувати, які виплати входять до нього, коли і де виплачувати, як оподатковувати — дізнаєтеся з даної публікації.
83446

Оплата відрядження держслужбовця у вихідний день

Держслужбовців направляють у службове відрядження для виконання посадових обов’язків поза межами постійного місця служби. Завдання, які виконує держслужбовець у відрядженні, різні і залежать від держоргану, в якому працює держслужбовець, держоргану, до якого його відряджено, кваліфікації та посадових обов’язків самого держслужбовця. Розглянемо якою буде оплата відрядження держслужбовцям.
2366