Як нарахувати зарплату за підсумованого обліку робочого часу
Запитання
Як нарахувати заробітну плату — пропорційно до відпрацьованого часу чи в розмірі мінімальної заробітної плати?
Відповідь
Нарахування заробітної плати в бюджетних установах 2024
До редакції «Головбух Бюджет» надійшло запитання від читача:
«В умовах підсумованого обліку робочого часу працівники відпрацювали місяць. Бухгалтер почала підраховувати відпрацьовані години, аби нарахувати їм заробітну плату. І знову проблема – виявилося, що деякі працівники відпрацювали всі години за графіком змінності, але кількість годин відповідно до графіка «не дотягує» до законодавчої норми. Як тепер нарахувати заробітну плату – пропорційно до відпрацьованого часу чи в розмірі мінімальної заробітної плати?»
Калькулятор індексації зарплати
Відповідає керівник групи експертів із бюджетного обліку Людмила Кравченко.
Робочий час працівників із підсумованим обліком робочого часу керівники структурних підрозділів регулюють графіками змінності. Норма тривалості робочого часу за місяць, яку встановили графіками змінності/індивідуальними графіками, може відрізнятися від норми робочого часу, яка встановлена відповідно до законодавства для п’яти- або шестиденного робочого тижня. Тож бухгалтер, коли виконує вимоги трудового законодавства про розмір зарплати не нижче за мінімальну, має орієнтуватися на індивідуальну норму робочого часу. Так рекомендує Мінсоцполітики в листі від 21.02.17 № 242/0/102-17/282.
Отже, якщо працівник відпрацював усі робочі години відповідно до графіка змінності, нарахуйте йому зарплату в розмірі не нижчому за мінімальну заробітну плату. Навіть якщо за графіком змінності у працівника кількість годин «не дотягує» до законодавчої норми, його зарплата не має бути нижче за мінімальну.
Ласкаво просимо передплатників до Гарячої лінії Головбух Бюджет!