Чи проходити медогляд суміснику

49

Запитання

Чи потрібен медогляд суміснику, який виконує роботи з підвищеною небезпекою?

Відповідь

Детальний матеріал

Трудова книжка сумісника – зразок оформлення

Переглянути

Пункт 1.3 Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженого наказом МОЗ від 21.05.2007 № 246 (далі – Порядок) передбачає, що працівники, зайняті на:

  • важких роботах,
  • роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі,

проходять обов’язкові попередній (під час прийняття на роботу) і періодичні (протягом трудової діяльності) медичні огляди.

Додаток 5 до Порядку передбачає перелік робіт, для виконання яких є обов’язковим попередній (періодичні) медичний огляд працівників.

Обчислюємо компенсацію за невикористану відпустку

Чи повинен працівник проходити медогляд, залежить:

  • від того, який вид роботи він виконує;
  • які шкідливі й небезпечні фактори виробничого середовища та трудового процесу на нього діють під час роботи. 

Якщо працівник працює за сумісництвом у межах одного підприємства на аналогічних робочих місцях, у однакових умовах і вже пройшов медогляд на основному робочому місці, то медогляд на робочому місці за сумісництвом можна не проводити. У інших випадках необхідно направити працівника на попередній медогляд, з оформленням направлення на обов’язковий попередній медичний огляд, (додаток 3), що і передбачає п. 2.4 даного Порядку.

За інформацією Південно-Східного міжрегіонального управління Держпраці

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14116

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9815

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
12957