У яких випадках можна відсторонити працівника від роботи

1863

Запитання

У яких випадках роботодавець має право відсторонити працівника від роботи?

Відповідь

Вiдсторонення вiд роботи — тимчасове усунення працiвника вiд роботи у випадках, передбачених законодавством. Пiд час вiдсторонення вiд роботи трудовий договiр продовжується, але працiвника тимчасово до роботи не допускають. На перiод усунення за працiвником зберiгається його робоче мiсце, а зарплата, як правило, — ні.

Роботодавець має право відсторонити працівника від роботи, якщо той:

  • вийшов на роботу в нетверезому станi, станi наркотичного або токсичного сп’янiння;
  • вiдмовився або ухилився вiд обов’язкових медичних оглядiв, навчання, iнструктажу, перевiрки знань з охорони працi та протипожежної охорони;
  • у iнших випадках, передбачених законодавством.

Зверніть увагу!

Відсторонити працівника від роботи за наявності підстав — це право, а не обов’язок роботодавця.

Вiдсторонення вiд роботи працiвника застосовують як тимчасовий захiд до ухвалення остаточного рiшення про можливiсть (неможливiсть) виконання працiвником роботи, або перебування його на певнiй посадi. Пiсля закiнчення термiну вiдсторонення вiд роботи працiвника роботодавець може пийняти рішення:

За інформацією ГУ Держпраці у Львівській області

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14344

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9924

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
13055