Чи можна звільнити за власним бажанням працівника, який перебуває на лікарняному

525

Запитання

Працівник написав заяву на звільнення за власним бажанням, але за декілька днів до звільнення захворів. Чи можна його звільнити за власним бажанням, якщо він перебуває на лікарняному?

Відповідь

Так можна. Пояснимо чому.

Звільнити працівника, який перебуває на лікарняному, з власної ініціативи керівник установи не може (абз. 3 ч. 11 ст. 40 Кодексу законів про працю України; КЗпП). Він має право звільнити працівника, лише якщо той відсутній на роботі через тимчасову непрацездатність більш як чотири місяці поспіль (ч. 5 ст. 40 КЗпП).

Законодавство не забороняє працівнику звільнятись за власним бажанням у період тимчасової непрацездатності (ст. 38 КЗпП). На цьому наголошує і Мінсоцполітики у листі від 27.04. 2012 № 70/06/186-12.

Отже, працівник може звільнитися у період тимчасової непрацездатності як за власним бажанням, так і за угодою сторін, за переведенням тощо. Тобто з будь-яких підстав, які ініціює працівник, а не керівник.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86867

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
10418