Грошова допомога до щорічної відпустки держслужбовцям: коли виплачувати

921

Запитання

Держслужбовець поділив щорічну основну відпустку. Коли йому виплачувати грошову допомогу на таку відпустку?

Відповідь

Державні службовці мають право на щорічну основну оплачувану відпустку тривалістю 30 календарних днів. На таку відпустку вони отримують грошову допомогу у розмірі середньомісячної заробітної плати (ст. 57 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII; далі — Закон № 889).

Закон № 889 не обмежує кількості днів щорічної основної відпустки для виплати грошової допомоги держслужбовцям.

Щорічні відпустки держслужбовцям надають у порядку та на умовах, визначених законодавством про працю (ст. 59 Закону № 889).

Так, працівник може поділити щорічну відпустку на частини будь-якої тривалості. Але основна, безперервна її частина має тривати не менше 14 календарних днів. Ця частина відпустки не обов’язково повинна бути першою (ст. 12 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР).

Якщо працівник вирішив поділити щорічну основну відпустку на частини, грошова допомога на таку відпустку йому виплачується один раз на рік до будь-якої з частин такої відпустки незалежно від її тривалості.

Лист Мінсоцполітики від 07.12.2017 № 23966/0/2-17/28

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок відпускних на прикладах

Тримайте алгоритм нарахування відпускних для виплати працівникові. Розглянемо, що потрібно врахувати бухгалтеру, аби провести розрахунок відпускних у 2024 та 2025 роках з урахуванням останніх змін у правилах розрахунку середньої зарплати та обставин воєнного стану.
294357

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
374599

Приклад відпустки за власний рахунок у Додатку Д1 Податкового розрахунку

У роботодавців може виникати чимало нетипових робочих ситуацій: неявка працівників на роботу, мобілізація, простій, відпустка «за свій рахунок» та призупинення дії трудових договорів. Як у таких випадках правильно заповнити зарплатну звітність.
111112

Е-лікарняний – як оплатити під час відпустки

Наразі діють дві форми паперовий та електронний лікарняний. Як діяти роботодавцеві, якщо під час відпустки працівник захворів або має піти у відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами?
9580