Грошова допомога до щорічної відпустки держслужбовцям: коли виплачувати

834

Запитання

Держслужбовець поділив щорічну основну відпустку. Коли йому виплачувати грошову допомогу на таку відпустку?

Відповідь

Державні службовці мають право на щорічну основну оплачувану відпустку тривалістю 30 календарних днів. На таку відпустку вони отримують грошову допомогу у розмірі середньомісячної заробітної плати (ст. 57 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII; далі — Закон № 889).

Закон № 889 не обмежує кількості днів щорічної основної відпустки для виплати грошової допомоги держслужбовцям.

Щорічні відпустки держслужбовцям надають у порядку та на умовах, визначених законодавством про працю (ст. 59 Закону № 889).

Так, працівник може поділити щорічну відпустку на частини будь-якої тривалості. Але основна, безперервна її частина має тривати не менше 14 календарних днів. Ця частина відпустки не обов’язково повинна бути першою (ст. 12 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР).

Якщо працівник вирішив поділити щорічну основну відпустку на частини, грошова допомога на таку відпустку йому виплачується один раз на рік до будь-якої з частин такої відпустки незалежно від її тривалості.

Лист Мінсоцполітики від 07.12.2017 № 23966/0/2-17/28

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86451

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
9949