Як використати кошти від реалізації макулатури

8383

Запитання

Бюджетна установа обліковує бібліотечні фонди, які з часом втратили свою цінність та актуальність. Бухгалтер хоче списати їх з балансу та оприбуткувати як макулатуру. Чи можна кошти від реалізації макулатури використати на поповнення бібліотечних фондів?

Відповідь

Зразки документів для вас:

Так, можна.

Макулатуру, яка утворилась через списання бібліотечних фондів, оприбуткуйте на субрахунок 1518 «Інші виробничі запаси». Аби в подальшому отримати кошти, здайте її спеціалізованому підприємству. Воно має займатися збором та переробкою таких відходів за Законом України «Про відходи» від 05.03.1998 № 187/98-ВР.

Виправляємо помилки в бухобліку за зразками бухдовідки

Кошти, отримані від здачі макулатури, віднесіть до доходів спеціального фонду кошторису установи. Обліковуйте їх за:

  • кодом класифікації доходів бюджету 25010400 «Надходження бюджетних установ від реалізації в установленому порядку майна (крім нерухомого майна)»;
  • за субрахунком 7211 «Доходи від продажу активів».

Надходження, які одержали від реалізації макулатури, належать до четвертої підгрупи першої групи власних надходжень бюджетних установ (ч. 4 ст. 13 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 № 2456-VI). Ці кошти залишаються у розпорядженні установи. Використовуйте їх на:

  • ремонт, модернізацію чи придбання нових необоротних активів та матеріальних цінностей;
  • покриття витрат, пов’язаних зі збиранням і транспортуванням макулатури на приймальні пункти;
  • господарські потреби установи, у т. ч. оплату комунальних послуг і енергоносіїв.

Отже, установа може використовувати на поповнення бібліотечного фонду кошти, отримані від реалізації списаних бібліотечних фондів (макулатури).

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Вебінарний марафон до Дня бухгалтера

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Облік продуктів харчування в бюджетних установах 2024

Бухгалтер бюджетної установи має налагодити облік продуктів харчування. Допоможемо оприбуткувати, визнати та оцінити продукти харчування, розподілити транспортно-заготівельні витрати та обрати метод оцінки вибуття. А також розповімо, як відшкодувати нестачі й втрати за їх наявності.
39581

Платні послуги бюджетних установ

Бюджетні установи хоча й знаходяться на державному утриманні, але мають право, а часто й нагальну необхідність заробляти шляхом надання платних послуг. В консультації про те, якими можуть бути ці послуги, правила їхнього надання, ціноутворення, оподаткування, застосування РРО та відображення в бухгалтерських проведеннях.
13863

Облік спецодягу

Забезпечити працівників спецодягом – це обов’язок, який покладається на роботодавця. Належним чином відобразити його надходження, використання та списання у бухгалтерському обліку – це обов’язок, який покладається на бухгалтера. Тема сьогоднішньої консультації – облік спецодягу у бюджетних установах.
17040

Утримання із заробітної плати – проводки

Нарахування заробітної плати в бюджетних установах включає проводки для відображення цих операцій в бухгалтерському обліку. Тож розповімо про проводки детальніше.
46539

Як вести облік земельних ділянок

Облік земельних ділянок в бюджетних установах — у складі основних засобів чи як нематеріальні активи? Проведення у консультації.
32180