Як зреагує Держаудитслужба, якщо керівник відмовиться від інвентаризації

743
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

Посадові особи Держаудитслужби розпочали ревізію фінансово-господарської діяльності установи. У перший день ревізії вони вирішили провести інвентаризацію, але керівник їм відмовив. Чи має право Держаудитслужба вимагати від керівника установи провести інвентаризацію та як зреагують ревізори на такі дії керівника?

Відповідь

Так, має. Пояснимо чому.

Захистіть установу від штрафів Держаудитслужби

Орган державного фінансового контролю має право вимагати від керівників підконтрольних установ проводити інвентаризацію основних фондів, товарно-матеріальних цінностей, коштів і розрахунків (ч. 4 ст. 10 Закону № 2939-XII). Якщо керівник установи не дозволить проводити інвентаризацію, ревізори мають право звернутися до суду, аби спонукати керівника установи провести інвентаризацію.

До того як суд ухвалить відповідне рішення, посадові особи Держаудитслужби мають право опечатати каси, касові приміщення, склади та архіви на строк не більше 24 годин з моменту такого опечатування, зазначеного в протоколі. Так діяти посадові особи Держаудитслужби мають в присутності понятих та представників установи, в якій проводять ревізію.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Що робити, коли ревізори вважають незаконною передплату бухгалтерського видання

Отримайте поради від колишнього ревізора: ☑️ Як проаналізувати претензії? ☑️ Які аргументи підготувати? ☑️ Як надати письмове пояснення? 📝 Скачайте зразок пояснення ревізорам.
4780

Анкета про виконання головним бухгалтером бюджетником своїх повноважень – зразок заповнення

⚡️Триває оцінювання діяльності головних бухгалтерів. Публікуємо зразок анкети про виконання головним бухгалтером бюджетної установи своїх повноважень. Перевірте, чи коректно заповнили анкету у 2024 році, адже ще є час на виправлення.
84529