За яким КЕКВ проводити операції, пов’язані з капітальним ремонтом/будівництвом/реконструкцією?

15301

Запитання

Які коди економічної класифікації видатків бюджету (КЕКВ) застосовувати бюджетникам у разі оплати за роботи, пов’язані з капітальним ремонтом/будівництвом/реконструкцією?

Відповідь

КЕКВ встановлює Інструкція щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затверджена наказом Мінфіну від 12.03.2012 № 333 (далі — Інструкція). Їх застосовують бюджетні установи та одержувачі бюджетних коштів (далі — установи), щоб чітко розмежувати видатки за економічними характеристиками операцій.

Установи під час капітального ремонту/будівництва/реконструкції можуть оплачувати роботи/послуги з:

  • розробки нормативів, паспортів та надання дозволів на водокористування;
  • надання дозволів на відведення земельних ділянок;
  • виготовлення технічної документації на земельні ділянки; технічних умов; експертних висновків, рекомендацій тощо;
  • оплати послуг з розробки проектно-кошторисної документації для поточного ремонту, монтажу обладнання та устаткування;
  • містобудівного обґрунтування та інших передпроектних робіт на проведення капітального ремонту/будівництва/реконструкції.

За яким КЕКВ планувати видатки? Казначейство підкаже

Якщо ці видатки установа заздалегідь не включила до проектно-кошторисної документації капітального ремонту/будівництва/реконструкції, вона має їх проводити за КЕКВ 2240 «Оплата послуг (крім комунальних)» (ч. 10 п. 2.2.4 Інструкції).

Однак установи можуть мати видатки з капітального ремонту/будівництва/реконструкції, які заздалегідь обумовлені кошторисом та є складовою частиною їх загальної вартості, зокрема:

  • видатки на експертизу проектної документації;
  • авторський, технічний нагляд за виданий сертифікат відповідності закінченого будівництвом об’єкта.

Їх установи мають проводити за КЕКВ категорій 3120 «Капітальне будівництво (придбання)», 3130 «Капітальний ремонт» та 3140 «Реконструкція та реставрація», за яким вони проводять відповідні роботи з капітального ремонту/будівництва/реконструкції.

Джерело: Лист Казначейства від 30.01.2019 № 16-07-07/2020

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

меми про бухгалтерів

Працюйте, відпочивайте й не забувайте, що поки ціни у відпустці – працюють знижки на передплату е-журналів «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата».

Поспішайте – даруємо 2000 грн на передплату.

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Методика розрахунку орендної плати: визначаємо розмір, індексуємо, розподіляємо

За оренду державного/комунального майна орендарі сплачують орендну плату установі – орендодавцю/балансоутримувачу. Розмір її за перший місяць/добу/годину визначає договір оренди. Та перед укладенням договору орендодавець/балансоутримувач має визначати її розмір. Як визначити/розрахувати орендну плату розглянемо далі.
32366

Кошторис бюджетної установи – зразок складання та особливості

Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
159059

Довідка про зміни до кошторису

Як внести зміни до кошторису бюджетної установи: ➤ у яких ситуаціях вносити ➤ як змінювати кошторис ➤ у які строки ➤ довідка про зміни до кошторису - бланк ➤ зразок заповнення довідки про зміни до кошторису
69204

Платні послуги бюджетних установ

Бюджетні установи хоча й знаходяться на державному утриманні, але мають право, а часто й нагальну необхідність заробляти шляхом надання платних послуг. В консультації про те, якими можуть бути ці послуги, правила їхнього надання, ціноутворення, оподаткування, застосування РРО та відображення в бухгалтерських проведеннях.
14357

Касова книга – бланк | зразок

Касова книга слугує для узагальнення обліку готівкових операцій за день. Як правильно вести касову книгу у бюджетній установі? Чим відрізняється ведення касової книги в електронному вигляді? З’ясуємо разом.
35013