За яким КЕКВ проводити операції, пов’язані з капітальним ремонтом/будівництвом/реконструкцією?

17437

Запитання

Які коди економічної класифікації видатків бюджету (КЕКВ) застосовувати бюджетникам у разі оплати за роботи, пов’язані з капітальним ремонтом/будівництвом/реконструкцією?

Відповідь

КЕКВ встановлює Інструкція щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затверджена наказом Мінфіну від 12.03.2012 № 333 (далі — Інструкція). Їх застосовують бюджетні установи та одержувачі бюджетних коштів (далі — установи), щоб чітко розмежувати видатки за економічними характеристиками операцій.

Установи під час капітального ремонту/будівництва/реконструкції можуть оплачувати роботи/послуги з:

  • розробки нормативів, паспортів та надання дозволів на водокористування;
  • надання дозволів на відведення земельних ділянок;
  • виготовлення технічної документації на земельні ділянки; технічних умов; експертних висновків, рекомендацій тощо;
  • оплати послуг з розробки проектно-кошторисної документації для поточного ремонту, монтажу обладнання та устаткування;
  • містобудівного обґрунтування та інших передпроектних робіт на проведення капітального ремонту/будівництва/реконструкції.

За яким КЕКВ планувати видатки? Казначейство підкаже

Якщо ці видатки установа заздалегідь не включила до проектно-кошторисної документації капітального ремонту/будівництва/реконструкції, вона має їх проводити за КЕКВ 2240 «Оплата послуг (крім комунальних)» (ч. 10 п. 2.2.4 Інструкції).

Однак установи можуть мати видатки з капітального ремонту/будівництва/реконструкції, які заздалегідь обумовлені кошторисом та є складовою частиною їх загальної вартості, зокрема:

  • видатки на експертизу проектної документації;
  • авторський, технічний нагляд за виданий сертифікат відповідності закінченого будівництвом об’єкта.

Їх установи мають проводити за КЕКВ категорій 3120 «Капітальне будівництво (придбання)», 3130 «Капітальний ремонт» та 3140 «Реконструкція та реставрація», за яким вони проводять відповідні роботи з капітального ремонту/будівництва/реконструкції.

Джерело: Лист Казначейства від 30.01.2019 № 16-07-07/2020

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Субвенція місцевим бюджетам

Субвенція – це виплата із державного бюджету місцевим бюджетам, яку надають лише на конкретні цілі. На що вона виділяється щороку – у цьому огляді.
55879

Кошторис бюджетної установи – зразок складання та особливості

Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
167172

Державний бюджет 2025

28 листопада 2024 року Президент України підписав законопроєкт за № 12000 «Про Державний бюджет України на 2025 рік». Текст закону ще офіційно не оприлюднили, він набере чинності з 01.01.2025. У статті поговоримо про основні показники Держбюджету 2025.
5063

Відшкодування комунальних послуг орендарями

Як розрахувати відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах? Скачайте Договір відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах.
34337

Програмна класифікація видатків: обираємо назву бюджетної програми

У бюджетному процесі застосовують програмно-цільовий метод. Суть його полягає в управлінні коштами місцевого бюджету для досягнення конкретних результатів, цілей, вирішення проблем місцевої громади. При цьому оцінюють ефективність використання коштів місцевого бюджету на кожній стадії бюджетного процесу. Основним елементом цього методу є бюджетна програма.
1951