За яким КЕКВ проводити операції, пов’язані з капітальним ремонтом/будівництвом/реконструкцією?

13600

Запитання

Які коди економічної класифікації видатків бюджету (КЕКВ) застосовувати бюджетникам у разі оплати за роботи, пов’язані з капітальним ремонтом/будівництвом/реконструкцією?

Відповідь

КЕКВ встановлює Інструкція щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затверджена наказом Мінфіну від 12.03.2012 № 333 (далі — Інструкція). Їх застосовують бюджетні установи та одержувачі бюджетних коштів (далі — установи), щоб чітко розмежувати видатки за економічними характеристиками операцій.

Установи під час капітального ремонту/будівництва/реконструкції можуть оплачувати роботи/послуги з:

  • розробки нормативів, паспортів та надання дозволів на водокористування;
  • надання дозволів на відведення земельних ділянок;
  • виготовлення технічної документації на земельні ділянки; технічних умов; експертних висновків, рекомендацій тощо;
  • оплати послуг з розробки проектно-кошторисної документації для поточного ремонту, монтажу обладнання та устаткування;
  • містобудівного обґрунтування та інших передпроектних робіт на проведення капітального ремонту/будівництва/реконструкції.

За яким КЕКВ планувати видатки? Казначейство підкаже

Якщо ці видатки установа заздалегідь не включила до проектно-кошторисної документації капітального ремонту/будівництва/реконструкції, вона має їх проводити за КЕКВ 2240 «Оплата послуг (крім комунальних)» (ч. 10 п. 2.2.4 Інструкції).

Однак установи можуть мати видатки з капітального ремонту/будівництва/реконструкції, які заздалегідь обумовлені кошторисом та є складовою частиною їх загальної вартості, зокрема:

  • видатки на експертизу проектної документації;
  • авторський, технічний нагляд за виданий сертифікат відповідності закінченого будівництвом об’єкта.

Їх установи мають проводити за КЕКВ категорій 3120 «Капітальне будівництво (придбання)», 3130 «Капітальний ремонт» та 3140 «Реконструкція та реставрація», за яким вони проводять відповідні роботи з капітального ремонту/будівництва/реконструкції.

Джерело: Лист Казначейства від 30.01.2019 № 16-07-07/2020

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Програмна класифікація видатків: обираємо назву бюджетної програми

У бюджетному процесі застосовують програмно-цільовий метод. Суть його полягає в управлінні коштами місцевого бюджету для досягнення конкретних результатів, цілей, вирішення проблем місцевої громади. При цьому оцінюють ефективність використання коштів місцевого бюджету на кожній стадії бюджетного процесу. Основним елементом цього методу є бюджетна програма.
65

Коди економічної класифікації видатків бюджету: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2024 року та їх застосування – у цьому огляді.
278714

Методика розрахунку орендної плати: визначаємо розмір, індексуємо, розподіляємо

За оренду державного/комунального майна орендарі сплачують орендну плату установі – орендодавцю/балансоутримувачу. Розмір її за перший місяць/добу/годину визначає договір оренди. Та перед укладенням договору орендодавець/балансоутримувач має визначати її розмір. Як визначити/розрахувати орендну плату розглянемо далі.
24890

Заява про відкриття та закриття рахунків

Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації бюджетної установи. А після набуття чинності наказу Мінфіну від 18.01.2024 № 23 додатково Казначейство у тримісячний строк переукладатиме з клієнтами договори про здійснення розрахунково-касового обслуговування. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
32880