Чи вносити зміни до графіка відпусток

7307

Запитання

В установу у червні 2021 року прийняли на роботу чотирьох працівників. Чи потрібно до графіка відпусток вносити інформацію про надання їм щорічних відпусток?

Відповідь

Так, потрібно. Пояснимо чому.

Основним нормативним актом, який встановлює права на відпустки, є Закон України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки). Окрім того, питання відпусток регулює КЗпП.

Зокрема, стаття 79 КЗпП встановлює, що черговість надання відпусток потрібно визначати у графіках, які затверджує керівник установи за погодженням із профспілкою.

У графіку відображають відпустки всіх працівників установи: тих, які працюють на постійній основі, сумісників, тимчасових працівників і тих, з якими уклали строковий трудовий договір.

Конкретний період щорічних відпусток у межах, встановлених графіком, керівник установи має узгодити з працівником. Не пізніше ніж за два тижні до відпустки керівник зобов’язаний письмово повідомити про це працівника (ст. 10 Закону про відпустки).

Тобто в установі має бути затверджений графік відпусток, а дату початку відпустки слід узгодити окремо. Зазвичай працівник пише заяву на відпустку відповідно до графіка, а установа видає наказ про надання такої відпустки та ознайомлює з ним працівника під підпис.

Відпустки новоприйнятих працівників також потрібно внести до графіка відпусток.

Якщо трудовий договір уклали з працівником після затвердження графіка, до останнього можна внести відповідні доповнення. На цьому наголошують і фахівці Мінсоцполітики в листі від 25.08.2015 № 475/13/116-15.

Зміни та доповнення до графіка відпусток вносять так само, як і за його складання та затвердження. Якщо графік затверджував керівник установи наказом, то для його доповнення (зміни) також потрібен наказ керівника.

Доповнення (зміни) до графіка відпусток, як і сам графік, погоджують з профспілкою чи її представником (за наявності профспілки в установі) або з представником трудового колективу. Усіх новоприйнятих працівників ознайомлюють із графіком відпусток.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

безплатний вебінар про перевірки ревізорів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Призупинення дії трудового договору: що в Податковому розрахунку

З консультації дізнаєтеся, чи зазначати в Додатку Д5 реквізити наказу про призупинення дії трудового договору, як заповнити при цьому Додатки Д1 та 4ДФ, а також, як бути з ЄСВ з мінімальної бази
16562