Зустрічна звірка Держаудитслужби, про яку установу не повідомили

8346

Запитання

До установи завітали перевіряльники, аби провести зустрічну звірку Державної аудиторської служби. Вони пред’явили керівнику направлення на проведення зустрічної звірки. Чи може керівник їм завадити, адже напередодні про звірку його ніхто не повідомив?

Відповідь

Зустрічна звірка Державної аудиторської служби — особливий метод, за яким перевіряльники документально та фактично підтверджують в установі вид, обсяг і якості операцій та розрахунків, щоб з’ясувати їх реальність та повноту відображення в обліку установи.

Проводять зустрічні звірки в установах, які:

  • отримують (чи отримували) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та ФСС;
  • використовують (використовували) державне чи комунальне майно.

Захистіть установу від штрафів Держаудитслужби

Коли настає адмінвідповідальність

Для зустрічної звірки перевіряльник обов’язково має надати направлення встановленого зразка за підписом керівника, скріплене печаткою.

А ось про проведення зустрічної звірки повідомляти установу перевіряльники і не зобов’язані. Таке право дає їм абзац 2 пункту 8 Порядку проведення інспектування Державною аудиторською службою, її міжрегіональними територіальними органами, затвердженого постановою КМУ від 20.04.2006 № 550.

Якщо ж працівники установи не допустять перевіряльника до проведення зустрічної звірки та не нададуть необхідних документів, останні зафіксують цей факт у відповідному акті. Далі — письмово поінформують про це правоохоронні органи, а ті вже діятимуть, як того вимагає законодавтсво.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Що робити, коли ревізори вважають незаконною передплату бухгалтерського видання

Отримайте поради від колишнього ревізора: ☑️ Як проаналізувати претензії? ☑️ Які аргументи підготувати? ☑️ Як надати письмове пояснення? 📝 Скачайте зразок пояснення ревізорам.
4769

Анкета про виконання головним бухгалтером бюджетником своїх повноважень – зразок заповнення

⚡️Триває оцінювання діяльності головних бухгалтерів. Публікуємо зразок анкети про виконання головним бухгалтером бюджетної установи своїх повноважень. Перевірте, чи коректно заповнили анкету у 2024 році, адже ще є час на виправлення.
84476