Хто встановлює надбавки за високі досягнення праці працівникам самостійного підрозділу органу місцевого самоврядування

1691

Запитання

Чи має право керівник самостійного структурного підрозділу встановити працівникам надбавку? Чи це має встановити голова своїм розпорядженням? На які законодавчі норми спиратися?

Відповідь

Усіх працівників виконавчих органів (управлінь, відділів тощо), у т. ч. зі статусом юридичної особи, преміює сільський, селищний, міський голова своїм розпорядженням.

Умови оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування визначає постанова КМУ «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» від 09.03.2006 № 268 (далі — Постанова № 268).

Керівник органу має право встановлювати надбавку за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи:

  • керівникам структурних підрозділів, їх заступникам, спеціалістам — у розмірі до 50% посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг посадової особи місцевого самоврядування та надбавки за вислугу років;
  • службовцям — у розмірі до 50% посадового окладу з урахуванням надбавки за вислугу років

    (пп. «в» пп.1 п. 2 Постанови № 268).

Як затверджувати документи за вимогами ДСТУ 4163:2020

Сільський, селищний, міський голова є головною посадовою особою територіальної громади відповідно села (добровільного об’єднання в одну територіальну громаду жителів кількох сіл), селища, міста (ч. 1 ст. 12 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 № 280/97-ВР; далі — Закон № 280).

Сільський, селищний, міський голова:

Сільський, селищний, міський голова несе персональну відповідальність за виконання наданих йому законом повноважень (ч. 5 ст. 42 Закону № 280).

Закон № 280 не передбачає можливості для керівників виконавчих органів ради видавати накази про встановлення надбавок або преміювання працівників підпорядкованого структурного підрозділу. Наразі такі повноваження мають винятково сільські, селищні, міські голови.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Податкові зобов’язання ОМС

Органи місцевого самоврядування теж є платниками податків. Які саме податки вони сплачують так як показати в обліку нарахування податкових зобов’язань з податків і зборів та їхнє погашення ОМС, якими є бухгалтерські проведення по нарахуванню та погашенню податкових зобов’язань – у даному огляді.
4306

Оклади робітників, зайнятих обслуговуванням владних та виконавчих органів у 2024 році

Робітники в органах державної влади не є посадовими особами, мають менші оклади, але без них діяльність самого владного органу стане просто технічно неможливо. Як визначаються посадові оклади вантажників, водіїв, двірників, ремонтників, будівельників та інших обслуговуючих робітників – у цьому огляді.
23908

Місцеві бюджети 2024: які доходи й видатки

Місцеві бюджети 2024: ✔ доходи загального фонду місцевих бюджетів ✔ доходи спеціального фонду місцевих бюджетів ✔ доходи бюджету розвитку ✔ розмір надходжень у місцеві бюджети ✔ видатки місцевих бюджетів
33376