Хто встановлює надбавки за високі досягнення праці працівникам самостійного підрозділу органу місцевого самоврядування

2993

Запитання

Чи має право керівник самостійного структурного підрозділу встановити працівникам надбавку? Чи це має встановити голова своїм розпорядженням? На які законодавчі норми спиратися?

Відповідь

Усіх працівників виконавчих органів (управлінь, відділів тощо), у т. ч. зі статусом юридичної особи, преміює сільський, селищний, міський голова своїм розпорядженням.

Умови оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування визначає постанова КМУ «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» від 09.03.2006 № 268 (далі — Постанова № 268).

Керівник органу має право встановлювати надбавку за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи:

  • керівникам структурних підрозділів, їх заступникам, спеціалістам — у розмірі до 50% посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг посадової особи місцевого самоврядування та надбавки за вислугу років;
  • службовцям — у розмірі до 50% посадового окладу з урахуванням надбавки за вислугу років

    (пп. «в» пп.1 п. 2 Постанови № 268).

Як затверджувати документи за вимогами ДСТУ 4163:2020

Сільський, селищний, міський голова є головною посадовою особою територіальної громади відповідно села (добровільного об’єднання в одну територіальну громаду жителів кількох сіл), селища, міста (ч. 1 ст. 12 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 № 280/97-ВР; далі — Закон № 280).

Сільський, селищний, міський голова:

Сільський, селищний, міський голова несе персональну відповідальність за виконання наданих йому законом повноважень (ч. 5 ст. 42 Закону № 280).

Закон № 280 не передбачає можливості для керівників виконавчих органів ради видавати накази про встановлення надбавок або преміювання працівників підпорядкованого структурного підрозділу. Наразі такі повноваження мають винятково сільські, селищні, міські голови.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як перевести держслужбовця з РДА в орган місцевого самоврядування

Держслужбовців можуть переводити з районних держадміністрацій до органів місцевого самоврядування. У статті розберемо порядок переведення, як оформити контракт, що писати в трудовій книжці та як діяти з рангом держслужбовця
7993

Особливості бухгалтерського обліку в ОМС

У чому особливості бухгалтерського обліку органів місцевого самоврядування, якою має бути організація бухгалтерського обліку ОМС та облік специфічних для ОМС операцій – у даній експертній статті.
9593

Витрати на освітню субвенцію у 2025 році

Місцеві бюджети з державного бюджету отримують трансферти на спільні цільові програми. Освітня субвенція – це один з таких трансфертів. Про умови її отримання та перелік витрат, на які можна витрачати кошти освітньої субвенції – у цьому огляді
8902

Як проводять перевірку в ОМС

Стаття присвячена питанням видів державного контролю за фінансово-господарською діяльністю органів місцевого самоврядування. Дізнаєтеся також як ревізори готуються до ревізії та отримаєте поради як підготуватися до зустрічі з ревізорами і на які моменти господарської діяльності звернути увагу.
11971

Як здійснити розрахунок заробітної плати старости: приклади

Староста — важлива посада в сучасних органах місцевого самоврядування. Як розрахувати зарплату старости. Який староста має посадовий оклад, доплати й надбавки, оздоровчі, матеріальну допомогу. Все закріплено на прикладі, що містить і бухгалтерські проведення
25684