Як обліковувати операції за рахунок коштів субвенції з місцевого бюджету

7038

Запитання

Як відображати в бухгалтерському обліку операції, які установи проводять за рахунок коштів субвенцій з місцевого бюджету?

Відповідь

На думку Мінфіну, операції фінансування заходів цільового призначення за рахунок субвенцій з місцевого бюджету установи мають відображати на рахунку 54 «Цільове фінансування» Плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.2013 № 1203 (далі — План рахунків).

Тож на рахунку 54 обліковуйте, зокрема, кошти на:

  • придбання необоротних активів (у т. ч. землі, НМА тощо);
  • будівництво/придбання, модернізацію, реконструкцію та реставрацію, створення держзапасів і резервів;
  • придбання фінансових інвестицій, капітальних активів тощо.

Витрати на будівництво, виготовлення, придбання і поліпшення об’єктів ОЗ з початку робіт до введення об’єктів в експлуатацію відображайте за пунктами 1.4-1.9 Типової кореспонденції субрахунків, затвердженої наказом Мінфіну від 29.12.2015 № 1219.

Тож операції за кошти субвенцій обліковуйте на субрахунках відповідно до їх економічної суті.

Маємо новий код доходів бюджету

Зверніть увагу! Казначейство у своєму листі «Щодо відображення в бухгалтерському обліку та звітності операцій, що здійснюються за рахунок коштів субвенцій з місцевого бюджету на виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку регіонів» від 15.01.2019 № 16-08/1711 висловило іншу позицію з цього питання.

На думку Казначейства, для обліку надходжень розпорядників бюджетних коштів, пов’язаних з перерахуванням сум трансфертів, та коштів, отриманих для виконання цільових заходів, План рахунків передбачає субрахунок 7512 «Трансферти».

Тож установи не повинні відображати у бухобліку операції з придбання активів за рахунок коштів субвенції з місцевого бюджету на виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку регіонів на субрахунку 5411 «Цільове фінансування розпорядників бюджетних коштів» Плану рахунків.

Джерело: Лист Мінфіну «Щодо відображення в бухгалтерському обліку операцій, що здійснюються за рахунок коштів субвенцій з місцевого бюджету» від 08.02.2019 № 35220-06-5/3692

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Коди економічної класифікації видатків бюджету: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2024 року та їх застосування – у цьому огляді.
273598

Методика розрахунку орендної плати: визначаємо розмір, індексуємо, розподіляємо

За оренду державного/комунального майна орендарі сплачують орендну плату установі – орендодавцю/балансоутримувачу. Розмір її за перший місяць/добу/годину визначає договір оренди. Та перед укладенням договору орендодавець/балансоутримувач має визначати її розмір. Як визначити/розрахувати орендну плату розглянемо далі.
24092

Облік кредиторської заборгованості

По боргам треба платити. Кредиторська заборгованість бюджетної установи – не виняток. Облік кредиторської заборгованості за товари, роботи, послуги, попередня оплата та післяплата, інвентаризація та списання простроченої кредиторської заборгованості – це питання даного огляду.
23488