Чи можна виплатити премію під час випробувального терміну

10175

Запитання

Чи має право керівник установи виплачувати премію працівнику під час його випробувального терміну?

Відповідь

Так має. Пояснимо чому.

Аби перевірити, чи відповідає працівник посаді, керівник установи встановлює йому випробувальний термін за статтею 26 КЗпП.

Селищний детектив, або Чи визнав суд протиправним розпорядження позбавити премії працівника

Заборонено встановлювати випробувальний термін:

  • особам, які не досягли повноліття;
  • молодим робітникам після закінчення ПТНЗ;
  • молодим спеціалістам після закінчення ВНЗ;
  • переведеним працівникам;
  • працівникам, які прибули на роботу з іншої місцевості;
  • особам, які перемогли в конкурсі на заміщення вакантної посади або обрані на посаду;
  • вагітним жінкам;
  • матерям, які самостійно виховують дитину віком до 14 років або дитину-інваліда (ст. 26 КЗпП).

На працівника, якому встановили випробувальний термін, поширюються норми законодавства про працю, правила внутрішнього трудового розпорядку, умови колективного договору, положення про оплату праці та преміювання тощо.

Отже, працівнику з випробувальним терміном можна виплатити премію з урахуванням обсягу роботи, яку він виконав, якщо це передбачає положення про преміювання працівників бюджетних установ.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
321705

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
206603

Оклади робітників, зайнятих обслуговуванням владних та виконавчих органів у 2024 році

Робітники в органах державної влади не є посадовими особами, мають менші оклади, але без них діяльність самого владного органу стане просто технічно неможливо. Як визначаються посадові оклади вантажників, водіїв, двірників, ремонтників, будівельників та інших обслуговуючих робітників – у цьому огляді.
23912

Доплата до мінімальної заробітної плати 2024

Зарплата вийшла менша від мінімалки – у більшості випадків необхідно її «дотягувати» шляхом доплати до мінімальної заробітної плати. Однак не все так просто, адже є надурочні, нічні, різні доплати і надбавки, лікарняні та відпускні. Як з цим розібратися – у консультації.
82094

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
117213