Чи можна піти в декрет з відпустки для догляду за дитиною до трьох років

410

Запитання

Працівниця перебувала у відпустці для догляду за дитиною віком до трьох років, і відразу по її закінченню хоче взяти декретну відпустку. Чи має вона на це право?

Відповідь

Жінці не обов’язково переривати відпустку для догляду за дитиною віком до 3 років та виходити на роботу, аби отримати право на декретну допомогу на нову малечу (абз. 3 ч. 3 ст. 25 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV).

Декретну відпустку для догляду за новонародженим оформляйте після закінчення відпустки для догляду за старшою дитиною.

Допологові та післяпологові виплати розраховуйте виходячи з тарифної ставки (посадового окладу), встановленої на день настання страхового випадку.

Якщо тарифну ставку (посадовий оклад) не встановлено, розрахунок проводьте на основі мінімальної заробітної плати на день настання страхового випадку (п. 28 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266).

Джерело: Головне управління Держпраці у Дніпропетровській області

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
53183

Прожитковий мінімум 2024

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.
8259

Соціальні стандарти 2024

Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.
5863