Соціальна відпустка на дітей: чи можна відмовити

342

Запитання

Працівниця установи має двох дітей віком до 15 років. Відразу після відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку вона виявила бажання піти у додаткову соціальну відпустку на дітей. Чи може установа надати працівниці таку відпусту?

Відповідь

Ні, не може. Пояснимо чому.

Додаткова соціальна відпустка матері надається, якщо вона працює і (ст. 19 Закону «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР):

  • має двох або більше дітей віком до 15 років;
  • має дитину з інвалідністю;
  • яка усиновила дитину;
  • має особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи;
  • має статус одинокої матері.

Таку відпустку може отримати і батько дитини або особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, який виховує їх без матері (у т. ч. у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі).

Також на таку відпустку має право особа, яка взяла під опіку дитину або особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, чи один із прийомних батьків.

Додаткову відпустку тривалістю 10 календарних днів працівникам, які мають дітей, установа надає щороку без урахування святкових і неробочих днів (ст. 73 Кодексу законів про працю України).

Така відпустка є соціальною. Її надають в обов’язковому порядку за заявою працівника один раз на календарний рік незалежно від відпрацьованого часу. Але якщо жінка перебувала у соціальній відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку і не виконувала трудові обов’язки жодного дня, права на додаткову соціальну відпустку за ці роки вона не має. Таку позицію підтверджує і Мінсоцполітики у листі від 06.02.2018 № 203/0/101-18/284.

Отже, в установи немає підстав надавати та оплачувати соціальну відпустку на дітей працівниці, яка не відпрацювала жодного дня в поточному році.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
345705