Заява на відпустку: обов’язкова чи ні

881

Запитання

Чи обов’язково працівникові, який збирається у відпустку, писати заяву?

Відповідь

Якщо працівник йде у відпустку у термін, обумовлений у графіку відпусток, законодавство не зобов’язує його подавати заяву. Адже підставою для наказу про відпустки буде затверджений графік відпусток.

Якщо працівник (за погодженням із керівником) хоче піти у щорічну відпустку в інший, ніж обумовлений у графіку відпусток час, або взяти лише частину щорічної основної відпустки, він має подати керівникові відповідну заяву.

У заяві працівник зазначає дату початку щорічної відпустки та її тривалість. Якщо він має право ще й на додаткову щорічну відпустку, то в заяві потрібно зазначити ще й підставу для такої відпустки.

Керівник установи погоджує заяву або через певні обставини пропонує перенести відпустку на інший період. У разі погодження на підставі цієї заяви оформляють наказ (розпорядження) про надання відпустки.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Складання первинних документів бухгалтерського обліку

Як відомо, первинні документи є підставою для відображення господарських операцій в обліку. Про зміни до вимог складання первинних документів та їх взаємозв’язок з фінансовою звітністю – в консультації.
48230

Копія наказу про звільнення – зразок

Замість трудової книжки закон передбачає інший обов’язковий документ, який треба видати під час звільнення – копія наказу про звільнення.
60415

Договір дарування – зразок

Благодійна допомога, пожертва, безоплатна передача основних засобів, безповоротна фінансова допомога - все це оформлюється через договір дарування. Про умови та оформлення договорів дарування, особливості дарування у бюджетних установах – у цьому огляді.
12409