Яка тривалість відпустки за неповного робочого дня

317

Запитання

Працівникові, який працює на 0,5 ставки, установа надала щорічну основну відпустку неповної тривалості. Під час ревізії перевіряльники зафіксували це як порушення. Чи можна надавати відпустку неповної тривалості працівнику, який працює неповний робочий день?

Відповідь

Ні, не можна. І ось чому.

Неповний робочий день або неповний робочий тиждень роботодавець установлює працівникові лише за його згоди (ч. 1 ст. 56 Кодексу законів про працю України; КЗпП).

Прикладом роботи на умовах неповного робочого часу є робота на 0,5 або 0,25 ставки (посадового окладу). Працю в таких випадках оплачують пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку.

Робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників (ч. 3 ст. 56 КЗпП), у т. ч. — скорочення тривалості щорічної основної відпустки. Тож тривалість щорічної основної відпустки працівника, який працює на умовах неповного робочого часу, не має відрізнятися від тривалості такої відпустки працівника, який працює на такій самій посаді повний робочий день.

Відпускні працівнику, який працює на 0,5 ставки (посадового окладу), розраховують так само, як і для інших працівників — за Порядком обчислення середньої заробітної плати, затвердженим постановою КМУ від 08.02.1995 № 100 — виходячи із середньомісячної зарплати (за останні 12 календарних місяців) та встановленої тривалості відпустки.

Слід зважати лише на те, що оскільки розраховують середню заробітну плату виходячи з меншого посадового окладу, то й сума відпускних буде меншою.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86354

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
9691