Як розрахувати відпускні за відсутності заробітку

277

Запитання

Працівниця перебувала у відпустці для догляду за дитиною до трьох років. Після її закінчення вона виявила бажання піти в основну щорічну відпустку. Як бухгалтеру визначити розрахунковий період для оплати відпускних? Як розрахувати середньоденну зарплату для її оплати?

Відповідь

Заробітну плату працівникам за час відпусток та компенсації за невикористані відпустки обчислюйте за Порядком обчислення середньої заробітної плати, затвердженим постановою КМУ від 08.02.1995 № 100 (далі — Порядок № 100).

Аби нарахувати відпускні, враховуйте заробітну плату за останні 12 календарних місяців роботи перед початком відпустки (п. 2 Порядку № 100).

Якщо працівник в установі пропрацював менше року, середню зарплату обчислюйте за фактично відпрацьований час — з першого числа місяця після оформлення на роботу до першого числа місяця, у якому працівник іде у відпустку (абз. 2 п. 2 Порядку № 100).

Щоб визначити середньоденну зарплату для оплати відпустки, поділіть сумарний заробіток за останні 12 місяців перед початком відпустки (або фактично відпрацьований період) на відповідну кількість календарних днів.

Якщо працівниця за останні 12 місяців не мала заробітку — керуйтеся абзацом 3 пункту 4 Порядку № 100. Для оплати відпускних середню зарплату обчислюйте з установленої в трудовому договорі тарифної ставки чи посадового окладу.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
345705

Розрахунок грошової допомоги при виході у відпустку

Які виплати, надбавки та доплати включати у розрахунок матеріальної допомоги на оздоровлення. Розрахунок грошової допомоги держслужбовцям та іншим бюджетникам при виході у відпустку – тема даної консультації.
22713

Перехідні відпускні: податки, звітність, зразки

Як перехідні відпускні впливають на розрахунок доплати до мінімальної зарплати, як врахувати мінімальну базу ЄСВ, оподаткування перехідних відпускних та заповнення за ними Додатків Д1 і 4ДФ Податкового розрахунку – все це знайдете у консультації.
39202