Як розрахувати матеріальну допомогу на оздоровлення за відсутності заробітку

361

Запитання

Працівник держоргану, який виконує функції з обслуговування, через тяжку хворобу лікувався протягом трьох місяців і наразі перебуває на реабілітаційному лікуванні. Тобто останніх чотири місяці він не мав заробітку. Він написав заяву на основну щорічну відпустку з виплатою матеріальної допомоги на оздоровлення. Як визначити розрахунковий період та нарахувати матеріальну допомогу?

Відповідь

Матеріальну допомогу на оздоровлення працівнику держоргану, який виконує функції з обслуговування, нараховуйте за умовами оплати праці, затвердженими постановою КМУ від 18.01.2017 № 15 (далі — Умови оплати праці).

Керівник держоргану надає матеріальну допомогу на оздоровлення працівнику з обслуговування в розмірі, що не перевищує середньомісячну заробітну плату, один раз на рік (п. 4 Умов оплати праці). Аби її нарахувати, керуйтеся Порядком обчислення середньої заробітної плати, затвердженим постановою КМУ від 08.02.1995 № 100 (далі — Порядок № 100).

Середньомісячну заробітну плату обчислюють за останні два календарних місяці роботи перед початком основної щорічної відпустки працівника (абз. 3 п. 2 Порядку № 100). Якщо у працівника за попередні два місяці перед призначенням матеріальної допомоги немає заробітку — врахуйте два попередні місяці до цих місяців (абз. 3 п. 4 Порядку № 100). А у випадку відсутнього заробітку і у попередніх двох місяцях — нараховуйте матеріальну допомогу в розмірі посадового окладу.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення державним службовцям

Допомога на оздоровлення є додатковим бонусом для тих, хто працює в бюджетній сфері. Умови її виплати в кожній галузі різняться. Має свої особливості і виплата допомоги на оздоровлення державним службовцям.
71420

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
131798

Нарахування лікарняного новоприйнятому працівнику: приклади розрахунків

Працівника щойно прийняли на роботу, а він захворів і подав до установи лікарняний листок. Бухгалтер має обчислити допомогу за цим лікарняним так, щоб не дати шансів перевіряючим із ПФУ чи Держпраці оштрафувати установу. Тож як правильно розрахувати лікарняні новоприйнятому працівнику, якщо відпрацьовано менше місяця або менше 6 місяців?
13889

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
347687