Відгул за роботу у вихідний: коли надавати

262

Запитання

Коли надавати працівнику відгул за роботу у вихідний день?

Відповідь

До роботи у вихідні дні залучають окремих працівників лише з дозволу профспілки установи у виняткових випадках, що визначені у частині 2 статті 71 КЗпП.

Щоб залучити працівника до роботи у вихідний день, керівник видає відповідний наказ.

Таку роботу компенсують або оплатою у подвійному розмірі, або іншим днем відпочинку — за згодою сторін (ст. 72 КЗпП). Обраний спосіб керівник обумовлює у наказі.

Коли надавати відгул за роботу у вихідний день — вирішують працівник та керівник з урахуванням інтересів обох сторін, а також зважаючи на положення колективного договору.

Якщо працівник використає право на відгул на власний розсуд, це вважатиметься неявкою на роботу без поважних причин і може бути підставою для звільнення за прогул відповідно до пункту 4 статті 40 КЗпП.

Нагадуємо, що прогулом є відсутність працівника на роботі як протягом усього робочого дня, так і більше трьох годин безперервно або сумарно за день без поважних причин (наприклад, самовільне використання без погодження з власником або уповноваженим ним органом днів відгулів, чергової відпустки). Суди повинні виходити з цього під час розгляду позовів про поновлення на роботі осіб, звільнених за пунктом 4 статті 40 КЗпП (п. 24 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами трудових спорів» від 06.11.1992 № 9).

За інформацією ЦК Профспілки працівників освіти і науки України

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Табель обліку робочого часу 2024 – бланк | зразок заповнення

Табель обліку робочого часу – це первинний документ, який містить перелік усіх працівників установи з відмітками про те, як вони відпрацювали робочий час протягом облікового періоду. Без цієї інформації заробітну плату працівникові не нарахуєш. То хто, коли і як складає табель?
150907

Господарський договір бюджетної установи

Господарський договір бюджетної установи – типи, види, істотні умови, порядок укладання та розірвання, перевірки. З якими господарськими договорами зазвичай мають справу бюджетники, чи є в них певні особливості?
14212