Вартість харчування, яка входить у вартість проїзних документів: чи зараховувати до витрат на відрядження

254

Запитання

Чи зараховувати до витрат працівника на відрядження вартість харчування, яка входить у вартість проїзних документів?

Відповідь

Основним документом, який регулює відрядження працівників, є Інструкція про службові відрядження в межах України та за кордон, затверджена наказом Мінфіну від 13.03.98 № 59 (далі — Інструкція № 59).

Витрати на харчування, вартість якого входить до проїзних документів, відряджений працівник оплачує за рахунок добових витрат. Про це йдеться у абзаці четвертому п. 5 розд. ІІ, пп. «д» пп. 16.2 розд. ІІІ Інструкції № 59 та п. 2 постанови КМУ «Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців», а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів» від 02.02.2011 № 98 (далі — Постанова № 98).

Якщо вартість харчування відрядженого працівника входить до проїзних документів без визначення конкретної суми, добові відшкодовують у розмірах, що визначаються у відсотках сум добових витрат для України за додатком 1 до Постанови № 98, зокрема:

  • 80% – при одноразовому,
  • 55% – дворазовому,
  • 35% – триразовому харчуванні (абз. 5 п. 5 розд. ІІ, пп. «г» пп. 16.2 п. 16 розд. ІІІ Інструкції № 59).

Отже, витрати працівника під час його відрядження у межах України або за кордон, на харчування, вартість якого включена до проїзного документу, відносяться до добових витрат, розмір яких встановлений Постановою № 98.

ЗІР, категорія 103.17

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відрядження на службовому автомобілі – наказ

Під час відрядження працівника нерідко постає транспортне питання. Один із варіантів його вирішення – використати службовий автомобіль. Яким має бути наказ про відрядження у такому випадку?
30055

Добові на відрядження 2024: як виплачувати та обліковувати

Відрядження працівників в одних установах є буденністю, а в інших – трапляються нечасто. Здебільшого відрядження відбуваються в межах України, але й можуть бути за кордон. Відрядженим працівникам відшкодовують витрати за час поїздки та виплачують добові на відрядження. Як визначається розмір добових, які саме витрати та в якому розмірі слід відшкодовувати – дізнаєтеся з цього огляду.
37348

Авансовий звіт на відрядження: проведення

Які проведення використовувати, коли працівники подають авансові звіти на відрядження – продемонструємо на шести прикладах. А також розглянемо, як відобразити в бухгалтерському обліку ці операції за різних ситуацій.
62388

Відрядження в бюджетних установах: оформлення та оплата

Відрядження оплачуються відповідно до умов колективного чи трудового договору. Про останні зміни в оплаті відряджень у бюджетних установах. Про порядок оформлення й оплати відряджень, з прикладами розрахунків – у цьому огляді.
145815