Як отримати матеріальне забезпечення від ФСС

358

Запитання

Яка процедура виплати матеріального забезпечення працівникам?

Відповідь

Фонд соціального страхування України (ФСС) виплачує застрахованим особам:

Отримання матеріального забезпечення проходить у кілька етапів:

1. Працівник передає листок непрацездатності уповноваженій особі установи — кадровику, табельнику або бухгалтеру, аби той заповнив зворотний бік цього документа (відомості про страховий стаж працівника та кількість днів, за які він отримає матеріальне забезпечення).

2. Уповноважена особа передає листок непрацездатності Комісії із соціального страхування установи, яка вирішує, чи надавати матеріальне забезпечення.

3. Якщо рішення комісії позитивне, бухгалтер розраховує суму матеріального забезпечення та оформляє заяву-розрахунок, яку відправляє до ФСС.

4. ФСС після отримання заяви перераховує кошти на спеціальний рахунок установи.

5. Установа виплачує працівникові матеріальне забезпечення у найближчий день виплати заробітної плати.

За інформацією Фонду соціального страхування України

відпустка на дітей заява

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок пенсії в Україні – 2024

На розмір пенсії впливають зараз страховий стаж, середня зарплата в Україні та фактична зарплата (дохід), який раніше отримував працівник і сплачував з нього соціальний внесок. Також існує й механізм автоматичного перерахунку пенсій (індексації), який враховує інфляцію та зростання середньої зарплати. Розглянемо, як визначається розмір пенсії та вплив на цей розрахунок середньої зарплати.
64133

Прожитковий мінімум 2024

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.
5972

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
49123

Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії

Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії: ➤ бланк 2024 року ➤ коли подавати довідку ➤ хто складає довідку ➤ звідки брати відомості для довідки ➤ які виплати вносити у довідку
72735

Призначення і виплата грошової допомоги військовослужбовцю у разі інвалідності або втрати працездатності

Експерти детально пояснюють, за яких умов призначають та виплачують одноразову грошову допомогу у разі інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовцю.
1111