Відповідальність держслужбовців за неетичну поведінку

1076

Запитання

Яка відповідальність держслужбовців за порушення правил етичної поведінки?

Відповідь

За невиконання або неналежне виконання посадових обов’язків, визначених Законом України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII (далі — Закон № 889), іншими нормативно-правовими актами у сфері державної служби, посадовою інструкцією, порушення правил етичної поведінки та інше порушення службової дисципліни державний службовець несе дисциплінарну відповідальність.

Отже, державного службовця можна притягнути до дисциплінарної відповідальності, якщо він вчинив дисциплінарний проступок (ст.65 Закону № 889)

Одним із дисциплінарних проступків держслужбовців є порушення правил етичної поведінки. За такий проступок керівник державної служби попереджає держслужбовця про неповну службову відповідність.

Зверніть увагу!

Державного службовця не можна притягнути до дисциплінарної відповідальності, якщо:

  • минуло шість місяців з дня, коли керівник держслужби дізнався або мав дізнатися про вчинення дисциплінарного проступку. При цьому час перебування держслужбовця на лікарняному чи у відпустці не враховуємо;
  • минув один рік після його вчинення або постановлення відповідної ухвали суду.

За інформацією Управління Держпраці у Хмельницькій області

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Табель обліку робочого часу 2024 – бланк | зразок заповнення

Табель обліку робочого часу – це первинний документ, який містить перелік усіх працівників установи з відмітками про те, як вони відпрацювали робочий час протягом облікового періоду. Без цієї інформації заробітну плату працівникові не нарахуєш. То хто, коли і як складає табель?
151266

Господарський договір бюджетної установи

Господарський договір бюджетної установи – типи, види, істотні умови, порядок укладання та розірвання, перевірки. З якими господарськими договорами зазвичай мають справу бюджетники, чи є в них певні особливості?
14356