Відповідь
За невиконання або неналежне виконання посадових обов’язків, визначених Законом України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII (далі — Закон № 889), іншими нормативно-правовими актами у сфері державної служби, посадовою інструкцією, порушення правил етичної поведінки та інше порушення службової дисципліни державний службовець несе дисциплінарну відповідальність.
Отже, державного службовця можна притягнути до дисциплінарної відповідальності, якщо він вчинив дисциплінарний проступок (ст.65 Закону № 889)
Одним із дисциплінарних проступків держслужбовців є порушення правил етичної поведінки. За такий проступок керівник державної служби попереджає держслужбовця про неповну службову відповідність.
Зверніть увагу!
Державного службовця не можна притягнути до дисциплінарної відповідальності, якщо:
- минуло шість місяців з дня, коли керівник держслужби дізнався або мав дізнатися про вчинення дисциплінарного проступку. При цьому час перебування держслужбовця на лікарняному чи у відпустці не враховуємо;
- минув один рік після його вчинення або постановлення відповідної ухвали суду.
За інформацією Управління Держпраці у Хмельницькій області
Форма № 4-ПН стосується масового вивільнення працівників. Перевірте, чи ви маєте звітувати за нею та вчасно подайте звіт. Зразок заповнення від експерта - у статті
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.