Як оплатити відрядження працівника у вихідний день

397

Запитання

Працівника направили у відрядження з 24.06.2018 по 01.07.2018. День від’їзду і день приїзду — вихідні дні, 28 червня — святковий день. Як компенсувати роботу в зазначені дні: в подвійному розмірі чи відгулом?

Відповідь

Працівнику, якого відправили у відрядження у вихідні або святкові й неробочі дні, компенсацію за роботу виплачують відповідно до законодавства (п. 9 Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мінфіну від 13.03.1998 № 59; далі — Інструкція № 59).

Спосіб компенсації за роботу у вихідні регулюють статті 72 та 107 Кодексу законів про працю України (КЗпП).

Так, роботу у вихідний день компенсують, за згодою сторін, іншим днем відпочинку або у грошовій формі у подвійному розмірі (ст. 72 КЗпП).

Тож якщо за наказом керівника працівник відбуває у відрядження та повертається з нього у вихідні дні, то після повернення такому працівникові надають інші дні відпочинку або оплачують в подвійному розмірі години, фактично відпрацьовані у ці вихідні.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відрядження на службовому автомобілі – наказ

Під час відрядження працівника нерідко постає транспортне питання. Один із варіантів його вирішення – використати службовий автомобіль. Яким має бути наказ про відрядження у такому випадку?
30055

Добові на відрядження 2024: як виплачувати та обліковувати

Відрядження працівників в одних установах є буденністю, а в інших – трапляються нечасто. Здебільшого відрядження відбуваються в межах України, але й можуть бути за кордон. Відрядженим працівникам відшкодовують витрати за час поїздки та виплачують добові на відрядження. Як визначається розмір добових, які саме витрати та в якому розмірі слід відшкодовувати – дізнаєтеся з цього огляду.
37348

Авансовий звіт на відрядження: проведення

Які проведення використовувати, коли працівники подають авансові звіти на відрядження – продемонструємо на шести прикладах. А також розглянемо, як відобразити в бухгалтерському обліку ці операції за різних ситуацій.
62388

Відрядження в бюджетних установах: оформлення та оплата

Відрядження оплачуються відповідно до умов колективного чи трудового договору. Про останні зміни в оплаті відряджень у бюджетних установах. Про порядок оформлення й оплати відряджень, з прикладами розрахунків – у цьому огляді.
145815