Витрати за користування кондиціонером: чи відшкодовувати

376

Запитання

Працівник повернувся із відрядження і надав бухгалтеру разом зі звітом про використання коштів на відрядження рахунок за проживання в готелі. У цьому рахунку вказані витрати за користування кондиціонером. Чи повинен керівник установи відшкодовувати такі витрати?

Відповідь

Так, повинен. І ось чому.

Суми витрат на відрядження працівників бюджетних установ затверджує постанова КМУ «Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів» від 02.02.2011 № 98 (далі — Постанова № 98).

Установа за наявності у працівника підтвердних документів відшкодовує йому витрати на найм житла в межах граничних сум, затверджених Постановою № 98, у т. ч. вказані у рахунках на оплату вартості проживання витрати на користування телефоном, холодильником, телевізором та інші (п. 5 розд. II Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мінфіну від 13.03.1998 № 59; далі — Інструкція № 59).

До категорії «інші витрати» належать інші послуги, які надають у готелі, що не увійшли до переліку послуг пункту 5 розділу II Інструкції № 59.

Тому якщо витрати за користування кондиціонером є у рахунку за проживання у готелі чи іншому приміщенні під час відрядження, такі витрати потрібно відшкодувати. На цьому наголошує Мінфін у листі від 03.02.2012 № 31-07230-2-6/534.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
206613

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
117214

Авансовий звіт у 2024 році: бланк та приклад заповнення

Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
154293

Добові на відрядження 2024: як виплачувати та обліковувати

Відрядження працівників в одних установах є буденністю, а в інших – трапляються нечасто. Здебільшого відрядження відбуваються в межах України, але й можуть бути за кордон. Відрядженим працівникам відшкодовують витрати за час поїздки та виплачують добові на відрядження. Як визначається розмір добових, які саме витрати та в якому розмірі слід відшкодовувати – дізнаєтеся з цього огляду.
18005