Відпустка для догляду за дитиною до шести років: що зі стажем

375

Запитання

У працівниці закінчилася відпустка для догляду за дитиною до трьох років. Проте її дитина потребує домашнього догляду. Працівниця хоче продовжити відпустку по догляду за дитиною до шести років. Чи зараховують час такої відпустки до стажу, який дає право на щорічну відпустку?

Відповідь

Якщо дитина потребує домашнього догляду, жінці обов’язково надають відпустку без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більше ніж до досягнення дитиною шестирічного віку (ч. 6 ст. 179 Кодексу законів про працю України (КЗпП) та п. 3 ст. 25 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР).

Відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустку без збереження заробітної плати (на підставі медичного висновку — до 6 років) зараховують як до загального, так і до безперервного стажу роботи і до стажу роботи за спеціальністю (ст. 181 КЗпП). До стажу роботи, що дає право на щорічну відпустку, час таких відпусток не зараховують.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
321750

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
79834

Розрахунок відпускних на прикладах 2024

Тримайте алгоритм нарахування відпускних для виплати працівникові. Розглянемо, що потрібно врахувати бухгалтеру, аби провести розрахунок відпускних у 2024 році з урахуванням останніх змін у правилах розрахунку середньої зарплати та обставин воєнного стану.
46009